שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הפדרציה: לא נהסס לתבוע מחליפי קבצים

כך אמר היום מוטי אמיתי ראש מחלקת האכיפה בפדרציה לתקליטים בכנס באוניברסיטת חיפה; הוא הוסיף כי בחודש הקרוב אמורה לקום חלופה חוקית לאתרי שיתוף קבצים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

"אם לא תהיה ברירה, לא נהסס לתבוע גולשים שיורידו מהאינטרנט קבצי מוסיקה". כך אמר היום מוטי אמיתי, ראש מחלקת אכיפה בפדרציה לתקליטים בכנס שנערך במרכז למשפט וטכנולוגיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

אמיתי הציג גם בשורה טובה לגולשים: "בחודש הקרוב אמורה לקום ביוזמת הפדרציה לתקליטים חלופה חוקית לאתרי שיתוף קבצים. האתר יכלול 95% מרפרטואר המוסיקה הישראלית, והגולשים יוכלו לרכוש באמצעותו שירים". הכנס, שאורגן על ידי ד"ר מיכאל בירנהק, ראש המרכז למשפט וטכנולוגיה באוניברסיטת חיפה, נערך בעקבות התביעה של חברות המוסיקה והתקליטים נגד מפעילי האתרים ליונטוורק ולהלה. תביעה זו הסתיימה בשבוע שעבר בהסכם פשרה בין הצדדים.

מוטי אמיתי הדגיש בכנס כי הפדרציה לתקליטים מנסה לקדם חקיקה בנושא חוק זכויות יוצרים וחוק מדיה דיגיטלית: "לא ייתכן שישראל לא תתאים את עצמה לטכנולוגיות חדשות. החוקים הקיימים בנושא הם חוקים מנדטורים מתחילת המאה הקודמת שיש לעדכנם, וכן להוסיף חוקים חדשים בהתאם לטכנולוגיות הקיימות. אין לנו כוונה לפגוע בכל אוהבי המוסיקה האמיתיים בישראל. עם זאת, הציבור חייב להבין שהפקת דיסק היא יקרה מאוד ונעה בין 60,000 ל-100,000 דולר, לא כולל יחסי ציבור והפצה שאתרי האינטרנט מתיימרים להחליף". עורך הדין יורם ליכטנשטיין, שייצג בדיונים המשפטיים את אתר להלה, אמר בכנס שאם חברות המוסיקה לא יתעשתו, הטכנולוגיה תנצח: "צריך פתרון של חלופות סבירות והגיוניות". שי לב ארי, מפעיל אתר ליונטוורק, שנתבע על ידי חברות התקליטים, ציין בדיון כי אי אפשר להפוך את כל הציבור לעבריין. לדבריו, אי אפשר להילחם בטכנולוגיה המתפתחת במהירות: "אם יסגרו אתר מסוים, ייפתח מייד לאחר מכן אתר אחר. במקום להילחם בטכנולוגיה, צריך לזרום איתה".

עורך הדין ערן פרזנטי שייצג את התובעים, התגונן מפני שאלות הסטודנטים בפקולטה למשפטים בחיפה, ואמר שהטכנולוגיות לשיתוף קבצים הן "כמו מכולת שמחלקת קניין של אחרים לכל דורש, ללא תמורה". לדבריו, הנזק שנגרם לתעשיית המוסיקה הוא אדיר: "אנו רואים את הסכם הפשרה כניצחון. בכוונתנו להמשיך הלאה בתביעות נגד אתרים דומים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ