סדנה לח"כים: כך תרתמו את הרשתות החברתיות לצרכים פרלמנטריים

עשרה חברי כנסת פנו ליו"ר ריבלין בבקשה לקיים את הסדנה, שבה ילמדו כיצד להשתמש בפייסבוק, טוויטר ויוטיוב

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי הכנסת צפויים להשתתף מחר (שלישי) בסדנה יוצאת דופן, שבה ילמדו כיצד להשתמש ברשתות החברתיות, ובהן פייסבוק, טוויטר ויוטיוב. חברי הכנסת צפויים ללמוד כיצד לנצל את הרשתות האלה לצרכים פרלמנטריים ובהם חיזוק הקשר עם הבוחר וקידום רעיונות פוליטיים בציבור. את הסדנה יזם יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, בעקבות בקשה שהפנו אליו עשרה חברי כנסת.

בנוסף, יקבלו חברי הכנסת סקירה על הפעילות המסחרית והציבורית המתרחשת בפייסבוק בישראל, וכמובן על שימוש ברשתות חברתיות על ידי משרדי ממשלה, ממשלות וחברי כנסת בארץ ובעולם.

את הבקשה לקיים את הסדנה הגישו חברי הכנסת רוברט טיבייב (קדימה), אורי אורבך (הבית היהודי), ניצן הורוביץ ואילן גילאון (מרצ), עפו אגברייה (חד"ש), דוד רותם, אנסטסיה מיכאלי, פאינה קירשנבאום ואורלי לוי (ישראל ביתנו).

"הרשתות החברתיות הן כלי חשוב ביותר לשימור ולטיפוח הקשר על הבוחרים", כתבו הח"כים בפנייתם ליו"ר. "היום מצפים הבוחרים לעדכונים שוטפים ויום-יומיים על פעילות נבחריהם, אולם חלק מהח"כים עדיין אינם מצליחים למקסם את התועלת שניתן להפיק משימוש ברשתות החברתיות. כנבחרי ציבור, חשוב שנדע כיצד לשמור על קשר שוטף עם בוחרינו באמצעות כלים מרכזיים אלו. אין מדובר במותרות, אלא במיומנויות בסיסיות, וראוי כי הכנסת לא תישאר מאחור", כתבו הח"כים.

את הסדנה תעביר שלומית הברון, אחראית התוכן של המערך הממשלתי "ממשל זמין". לדבריה, מדובר ב"הרצאה פרקטית שמטרתה לתת כלים מעשיים לפתיחת חשבון פייסבוק, הבנת עולמן של הרשתות החברתיות ותפעול רשתות חברתיות בחיי היומיום. כן מסייעת ההרצאה להבין את הקשיים הטמונים בהפעלת רשתות חברתיות, את הבעיות שעלולות לצוץ וכיצד יש לפתור אותן ולהתמודד איתן".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ