נער התאבד לאחר שחבריו בפייסבוק הקניטו אותו

הנער שוחח עם חבריו ללימודים ברשת החברתית, ואחד מהם הקניט ואף שידל אותו ככל הנראה לשים קץ לחייו

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

נער מתבגר מיישוב במרכז הארץ התאבד אתמול (שלישי), לאחר ששוחח עם חבריו ללימודים בפייסבוק וחלקם הקניטו אותו ואף קראו לו ליטול את חייו.

גופתו של הנער נמצאה אתמול בביתו על ידי בני משפחתו. בשיח החברתי שניהל עם חברים ברשת החברתית, קרא לו אחד מהם ליטול את חייו. חלק מהאמירות שנכתבו ב"פייסבוק", הוסרו בידי הילדים שהיו בקשר אינטרנטי איתו, לאחר שנודע דבר התאבדותו, משום שככל הנראה חשו אשמה, או נגיעה בדבר.

מותו של הנער הפתיע את בני משפחתו ומכריו משום שלא היה שום רקע או עבר שהעיד כי הוא מתכוון לשלוח יד בנפשו. מכרה של המשפחה אמרה הבוקר בקול ישראל כי ככל הנראה תוך כדי שיחה בפייסבוק, הוא קיבל אמירה שנתנה לו לגיטימציה לשים קץ לחייו. אחד מהנערים עודד אותו ליטול את חייו, והקניט אותו. לטענתה, בשיחות בפייסבוק הוא נפרד מחבריו וממשפחתו, ופרסם שירים שקשורים להתאבדויות. "אם היה מבוגר אחראי בסביבה, ניתן היה להיות עירני לדברים שנאמרו".

אתמול נעצרו שני צעירים בני 17 ו-22 בנתניה בת 12.5, אותה הכירו דרך הפייסבוק. במשטרה בודקים אפשרות שנערים נוספים היו מעורבים בתקיפת הילדה במקרים אחרים, וצפויים מעצרים נוספים. החקירה נפתחה לאחר שהילדה נכנסה להריון ועברה הפלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ