אבי שניבאום
"לולאת האל"

פרסיקו הוא דוקטורנט בתוכנית לדתות זמננו באוניברסיטת תל אביב, מורה לתנ"ך בבית הספר הריאלי בחיפה וכותב בבמות אחרות בענייני דת ורוחניות. בראיון עמו הוא מוסיף לרזומה העשיר כי הוא "גם עסוק לא מעט בניסיון האישי שלי להבין את החיים".

אפשר כי התוספת של פרסיקו היא המפתח להבנת הכוח והאיכות של הבלוג שלו. הדבר הבולט ביותר בפוסטים שהוא מפרסם הוא השילוב בין ידענות ברורה ומקיפה לבין ענווה של אדם סקרן שאינו ממהר להסיק מסקנות. פרסיקו אף אומר כי מטרת הבלוג היא "להעשיר את השיח הרוחני והדתי בארץ, מתוך עמדה ביקורתית אך אוהדת, כלומר הרצון להבין את התופעה הדתית קשור בשבילי גם לדרך הדתית הפרטית שלי".

המחקר של פרסיקו באוניברסיטה אמנם נוגע בתרגולות מדיטטיביות ביהדות, אך הבלוג מתייחס גם לדתות אחרות ולרוחניות בכלל. הפוסטים דנים בין היתר בקיטש של דתות, טנטרה ושבטים אפריקאיים.

"לולאת האל" הוא בין הבלוגים הוותיקים בבלוגוספירה הישראלית. הוא נפתח ב-2006 כחלק מפרויקט "רשימות" החשוב של אורי ברוכין, ירדן לוינסקי ואילן גילני. פרסיקו מבקש לנצל את הבמה ולהצביע על כך ש"רבים מהבלוגים הבולטים בעברית לא היו קיימים היום בלעדיהם".

למה פתחת את הבלוג?

"בהתחלה כדי שיהיה לי מקום לרכז את כל המאמרים שלי. כשהוא נפתח כתבתי טור קבוע באתר 'מעריב' ובמקומות נוספים, ובהם 'הארץ'. היו לי הרבה התלבטויות בקשר לפתיחת הבלוג. ידעתי שהוא יבלע נתח גדול מהזמן שלי. אבל לכתיבה בבלוג יש יתרונות רבים. אפשר להגיב מהר לענייני השעה, אין מעליך עורך ובעיקר - אני מאפשא לכתוב הרבה. אני גם מופתע בכל פעם מחדש מכמה הדים יש לבלוג הקט שלי. זה מאוד משמח אותי".

* שם הבלוג: לולאת האל

* כתובת: tomerpersico.com

* כותב הבלוג: תומר פרסיקו

* תחום: דתות

* תדירות עדכון: פעמיים בשבוע

* המלצת הבלוגר: getreligion.org

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ