פילוג העבודה הגיע לפייסבוק

עמוד הפייסבוק החדש של סיעת עצמאות עלה במהירות לרשת, ונפל במהירות גדולה עוד יותר להלצות הגולשים המעודכנים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אחד הדברים הראשונים שסיעת העצמאות מיהרה לעשות עם צאתה לדרך חדשה היה לפתוח דף בפייסבוק. עם זאת, עד כה, כיממה לאחר מכן, נראה שלפחות ברשת החברתית, מבצע הסיירת החשאי של אהוד ברק זכה בעיקר לקיתונות לעג וביקורת.

319 איש לחצו עד כה "לייק" לדף של הגוף הפוליטי החדש - סיעת העצמאות - הדף הרשמי - אבל רובם רצו בסך הכל לנצל את ההזדמנות לצחוק על חשבונה של "העצמאות". הפוסט הראשון של הסיעה כבר זכה ל-79 תגובות ובהן עקיצות על המפלגה, הדף, הלוגו וכל מה שקשור לתנועה.

מצאו את ההבדלים

"הלוגו של העמוד אמור לשקף טפלון?", שואל איתמר שלתיאל, מכותבי הבלוג הסיפור האמיתי והמזעזע של. "נראה לי שהלוגו משתמש ב-motion blur, כדי להדגים את הריצה העלובה החוצה לליברמן והחבר'ה", השיבה לו שרון גפן.

בהודעה האחרונה בדף הרשמי נכתב כי "סיעת העצמאות מתנגדת לכל הדברים אשר נכתבו נגדה והפכו לתופעה, אך לא נמחק אף תוכן של אף אדם כאן, מתוקף זכותו להביע את דעתו, אם כי לא ניתן יד לדברי הסתה ודיבורים שמטרתם היא להזיק ותו לא". גולשים רבים התלוננו עם זאת כי תגובות שהועלו אתמול נמחקו. לכך השיבו מפעילי האתר כי מחקו רק שתי תגובות "שנועדו להסית נגד ואפילו לא לתת ביקורת".

בינתיים כבר החלו להיפתח דפים פארודיים בפייסבוק ובטוויטר, כמו פורשי סיעת העצמאות - הדף הרשמי, שמכריז כי "תפקיד ראש ועדת הלייקים נתפס. נותרו מקומות ספורים בוועדת הריטוויט". קודם לכן, הם סיפרו כי הם מחפשים מזכ"ל למפלגה. "שלחו קורות חיים בפקס. רק מועמדים מתאימים יענו. מועמדים מתאימים צריכים לעמוד בתנאים הבאים: רוצים להיות מזכ"ל המפלגה". הדף של הפורשים זכה עד כה ליותר לייקים מהדף הרשמי (כ-350), למרות שבשניהם התוכן בעצם די דומה נכון לעכשיו.

בחשבון @fake_atzmaut בטוויטר רב אלוף אהוד ברק, רמטכ"ל והחייל המעוטר בצה"ל, מיישיר מבט אל הגולשים ומספר על המצע החדש. "עמדות המפלגה בעניין ההסדר המדיני? הממ... שלום זה תמיד טוב, לא?". בציוץ אחר הוא מוסיף "עמדות המפלגה בנושאי דת ומדינה? וואו... התקלתם אותי. יש איזה סקר או משהו על זה?".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ