פייסבוק הציעה את הטלפונים שלכם, ונסוגה

ביום שישי בערב הודיעה פייסבוק למפתחים כי הם יוכלו לקבל גישה למספרי הטלפון הנייד ולכתובות של המשתמשים; אחרי ביקורת חריפה הם השהו את הצעד

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

פייסבוק נסוגה, לפחות זמנית, מתוכניתה לאפשר לאפליקציות חיצוניות לקבל גישה למספרי הטלפון והכתובות של גולשי הרשת.

פייסבוק הודיעה על התוכנית לאפשר גישה למידע הפרטי של המשתמשים בבלוג המפתחים של הרשת החברתית במהלך סוף השבוע. אך ההחלטה נתקלה בביקורת חריפה מצד גולשים ומומחי אבטחה. גרהם קלולי מחברת האבטחה סופוס הזהיר כי הצעד החדש מעלה את רמת הסכנה למשתמשי הרשת החברתית לרמה חדשה. הוא ציין שפייסבוק ממילא מלאה באפליקציות מסוכנות שמציבות לינקים לספאם בדף העדכונים של משתמשים.

"עכשיו מפתחי אפליקציות מפוקפקות יוכלו להשיג עוד מידע אישי על משתמשים בקלות גדולה מבעבר", כתב. לדבריו, אותם מפתחים עשויים להשתמש בו לצורכי משלוח הודעות זבל ב-SMS. הוא הציע למשתמשים להסיר את מספרי הטלפון ואת הכתובות שלהם מפייסבוק באופן מיידי.

הביקורת הובילה למה שנראה כנסיגה מהירה של פייסבוק מהניסיון לפגוע בפרטיות הגולשים.

בהודעה החדשה נכתב כי "ביום שישי הרחבנו את המידע שאתם יכולים לחלוק עם אתרים חיצוניים ואפליקציות לכתובות ומספרי טלפון סלולרי". פייסבוק הסבירה עוד כי הצעד היה יכול להקל על הגולשים. "למשל, אתה תוכל לשתף בקלות את הכתובת ואת מספר הטלפון הנייד שלך עם אתר קניות כדי לשפר את תהליך הקנייה, או להירשם להתרעות על מבצעים ישירות לטלפון הנייד שלך".

בהמשך הפוסט הם כתבו בניסוח פתלתל כי "במהלך סוף השבוע קיבלנו משוב מועיל שלפיו אנחנו יכולים להבהיר יותר לאנשים מתי הם נותנים גישה למידע שלהם. אנחנו מסכימים ואנחנו עורכים שינויים כדי לעזור לוודא שאתם חולקים רק את המידע שהתכוונתם". הוא הוסיף כי הם פועלים לבצע את השינויים הללו במהירות האפשרית ובינתיים הם משתקים את האפשרויות החדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ