לארי פייג' יחליף את אריק שמידט כמנכ"ל גוגל

שמידט: לדעתי, לארי מוכן להוביל ואני נרגש זה זמן רב לקראת העבודה איתו ועם סרגיי. השגחה יומיומית כבר לא נדרשת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

על פי הדיווח, סרגיי ברין, שהקים את החברה עם פייג', יעסוק בפיתוח מוצרים חדשים. החברה מסרה כי הוא "יקדיש את מרצו לפרויקטים אסטרטגיים, בדגש על מוצרים חדשים".

עוד מסרה החברה כי בתפקידו החדש שמידט יקדיש את מרצו בהשגת עסקאות חדשות מחוץ לחברה. בנוסף, הוא ישמש יועץ לשני מייסדי החברה.

שמידט הובא לחברה בתחילת דרכה כדי לשמש כמעין "מבוגר אחראי" שינהל אותה ויוביל את הצד העסקי שלה. כעת הוא צוטט בהודעת החברה כאומר כי "לדעתי, לארי מוכן להוביל ואני נרגש זה זמן רב לקראת העבודה איתו ועם סרגיי". בחשבון הטוויטר שלו כתב שמידט "השגחה יומיומית כבר לא נדרשת".

גם פייג' מצידו לא חסך בשבחים. "אין עוד מנכ"ל בעולם שיכול היה להשאיר מייסדים כה עקשניים מעורבים ועדיין לנהל את העסקים בצורה כה מבריקה".

שמידט. תצלום: אי-פי

גוגל דיווחה על הכנסות של 6.37 מיליארד דולר בשנה האחרונה, בניכוי הוצאות ששולמו לאתרים שותפים.

ההחלטה להעביר מתפקידו את שמידט התקבלה בהפתעה, אם כי בוול סטריט ג'ורנל כבר טענו כי היו לכך כמה סימנים מטרימים. בעיתון ציינו כי אחד המקורבים לחברה טען ששמידט עייף מהטיפול בעיתונאים, בעוד שאחר סבר כי הוא התעייף מהצורך להתמודד עם האחריות הרבה שהוטלה עליו.

דני סאליבן, עורך הבלוג SearchEngineLand, העיד בפני הניו יורק טיימס כי הוא הופתע מהדיווח. הוא הוסיף כי אינו יודע אם פייג' וברין היה מאוכזבים מתפקודו של שמידט, או אם השינוי נובע מעייפות החומר של המנכ"ל העוזב.

שמידט נחשב במידה רבה גם למסמל את הפנים החדשות של גוגל - אלה שהתרחקו מהמוטו השחוק "אל תעשו רע". גוגל, שהיתה בבת עינם של חובבי טכנולוגיה ברחבי העולם, איבדה את היחס האוהב ונחשבה יותר ויותר לתאגיד דורסני, שלא בוחל בשיטות מפוקפקות כדי לנצל את המידע של הגולשים. זכורים בין היתר פרשת גוגל באזז והתבטאויותיו של שמידט, שלא עמדו בקנה אחד עם הבטחותיה של גוגל לכיבוד פרטיות הגולשים.

"אם אנשים לא מעוניינים שבתיהם יצולמו, הם יכולים פשוט לעבור דירה. אנחנו מצלמים רק פעם אחת", אמר ל-CNN ביחס לביקורת על שירות גוגל Street View שספג ביקורות רבות. בראיון אחר אמר "אם עשיתם משהו שאינכם מעוניינים שאחרים ידעו עליו, אולי חבל שעשיתם את זה מלכתחילה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ