צבא ארה"ב נעזר בחוכמת ההמונים בתכנון רכב סיור

סוכנות הפיתוח של הצבא האמריקאי (Darpa) פונה לעזרתם של אזרחים וחיילים מהשורה בתכנון כלי רכב ניסיוני

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דארפ"א (Darpa), סוכנות הפיתוח של הצבא האמריקאי, ידועה באתגרים, הגובלים לעתים במדע בדיוני, שהיא מציבה לחברות ומפתחים בארה"ב ומחוצה לה, אבל עכשיו היא לוקחת צעד נוסף ופונה לעזרת "חוכמת ההמונים".

הסוכנות מבקשת מהציבור הרחב לסייע לה בפיתוח רכב סיור חדש לצבא האמריקאי שיזכה לעת עתה לכינוי XC2V. כלי הרכב נועד לשמש ככלי לסיור, תובלה וחילוץ פצועים משדה הקרב.

הראלי פייטר

סגן אלוף נתן וידנמן, סגן מפקד התוכנית לפיתוח הרכב, אמר לסוכנות הידיעות של הצבא האמריקאי כי ההמונים יכללו אנשי צבא בשירות פעיל, מהנדסים, אזרחים מהשורה, ואחרים שבדרך כלל אין להם כל דרך לתרום לעיצוב הצבאי.

"חיילים אוהבים לתת משוב, בלשון המעטה, על המגבלות של כלי הרכב שלהם", אמר וידמנן. "ביליתי חודשים באפגניסטאן ושמעתי מחיילים את התלונות שלהם על כלי הרכב שלהם. אז יש כאן הזדמנות לתרום תרומה משמעותית באופן שנוכל לשפר את הדברים". לדבריו, המטרה היא ליצור שיטה חדשה ומהירה יותר לפיתוח כלי רכב צבאיים.

השלדה של הראלי פייטר

הפרויקט אמור להסתיים ברכב קונספט מתפקד בחודש יוני השנה. הפרויקט יתבצע בשילוב של חברת Local Motors, שכבר פיתחה בעבר מכונית מירוץ "בקוד פתוח" בשם Rally Fighter בשילוב הקהילה. כלי הרכב שהחברה אמורה לבנות למען הצבא יבוסס על השלדה של הראלי פייטר ועל מנוע LS3 V8 powertrain המשמש במכונית.

דארפ"א הודיעה כי החברה כבר החלה לקבל עיצובים מהקהל והיא מבטיחה פרס של 7,500 דולר למי שישלח את העיצוב שייבחר, המקום השני יזכה ב-1,500 דולר והשלישי יזכה ב-1,000 דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ