סוכנויות הידיעות

מיקרובלוג סיני שמסייע להורים למצוא ילדים אבודים תופס כותרות במדינה, ומאיר את הנושא של חטיפת ילדים בשירות מקביל לטוויטר בסין.

מאז פרסום הסרט, מיהרו הורים לילדים אבודים לאמץ את האתר וביום חמישי כבר היו לו 164 אלף עוקבים. על פי הדיווחים בסין, שישה ילדים נוספים נמצאו עד כה.

המיקרובלוג הוקם בינואר בפורטל המוביל sina.com בידי יו ג'יאן-רונג, פרופסור המתמחה בנושאים כפריים שנודע במאבקיו למען המעמדות העניים של סין.

הבלוג מעודד אנשים לצלם ילדים קבצנים ויתומים ולהעלות אותם בתקווה שהוריהם יזהו את ילדיהם וימצאו אותם.

חטיפות וסחר בבני אדם הפכו לבעיה חמורה במדינה וזכו לחשיפה בכמה מקרים. בין היתר נחשף אלפי ילדים שנחטפו שימשו עבדים במכרות ובמפעלים לייצור לבנים. הזעם הגובר הוביל לפעולה של הממשלה, שלפי פרסומים רשמיים נשא פרי והוביל גם להצלת אלפי קורבנות של סחר בבני אדם.

כמה הורים, המחפשים אחרי ילדיהם, אמרו לתקשורת הממלכתית כי מאמציהם לאתר את ילדיהם החטופים סוכלו בידי פקידים ושוטרים אדישים.

יו, מייסד הבלוג, כתב בעבר כי פתח אותו לאחר שהורים נואשים שמחפשים אחרי ילדיהם פנו אליו בבקשת עזרה.

כידוע, סין חסמה את אתר המיקרובלוגים הפופולרי טוויטר ב-2009 בעקבות מתיחות של בני המיעוט המוסלמי בצפון מערב המדינה. אולם חסימתו של האתר האמריקאי לא מנעה את פריחתם של אתרים דומים בתוך המדינה ובראשם שירות המיקרובלוגים של פורטל סינה הפופולרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ