שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תלמידי יסודי בהרצליה הקימו משמר פייסבוק

"שומרי הרשת החברתית" בבית הספר אלון יעקבו אחר הנעשה ברשת ויפנו למי שמציק לחבריו או מנבל את הפה בבקשה להפסיק ולמחוק את הודעותיו

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גילי כהן

תלמידים בבית הספר "אלון" בהרצליה הקימו "משמר פייסבוק" - כדי לעקוב אחר מה שרושמים חבריהם ברשת החברתית.

במסגרת הפעילות החברתית בבית הספר היסודי, הרכיבו תלמידי כיתות ה' ו-ו' ועדה חדשה, "ועדת פייסבוק", שתפקיד חבריה יהיה להיות "שומרי הרשת החברתית". לפי התוכנית, אם יזהו התלמידים הצקות, ניבולי פה, הטרדות או תמונות לא נאותות הם יהיו אחראים לפנות אל אותם תלמידים ולבקש מהם להסיר את התכתובות מהרשת. אם אותם תלמידים לא יזכו לשיתוף פעולה של חבריהם, הם מתבקשים להודיע על כך למחנכת הכיתה.

"בעבר התעוררה אצלנו בעיה כאשר הילדים התנהלו בפייסבוק בצורה לא בטוחה, לא הוגנת ומדאיגה. אני נורא נבהלתי", מספרת נתי גלעדי, מנהלת בית הספר היסודי אלון. "היו שם ניבולי פה, ילדים שאמרו 'מי שונא את זה ואת זה' ורוצה להצטרף לקבוצה של שונאים".

במסגרת דיון שנערך בכיתות, העלו התלמידים את הרעיון להקים ועדה כיתתית שתעסוק רק במתרחש ברשת החברתית. במסגרת זו, וכנראה לשמחת התלמידים, הם מחויבים לשהות יום בשבוע בתורנות "פייסבוק" - ולבחון מי כותב מה. חברי הוועדה, שמונה בין ארבעה לשישה תלמידים בכל כיתה, עברו בין הכיתות, הסבירו את הסכנות ברשת החברתית וייעצו איך אפשר להיזהר גם בחיי החברה הווירטואליים. גם הורי התלמידים הגיעו לבית הספר כדי להעביר הדרכה בנושא.

"הילדים העלו בעצמם דילמות שונות שמפריעות להם, ואחד הדברים שהם ציינו זה שהיום החרם כבר לא מתרחש רק בהפסקה, אלא הוא כל הזמן - גם בפייסבוק", אומרת טובה רפאל, סגנית ראש עיריית הרצליה ומחזיקת תיק החינוך בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ