טוויטר יוצאת למלחמה?

הרשת החברתית חסמה אפליקציות של חברת אוברמדיה בטענה כי הפרה את מדיניותה. אחרים האשימו את טוויטר שהיא מתנהגת כמו הדיקטטורים שסייעה להדיח

שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

טוויטר חסמה בסוף השבוע את האפליקציות לניהול חשבונות טוויטר של חברת UberMedia בטענה כי הפרו את מדיניות האתר.

UberMedia מפעילה את האפליקציות UberTwitter, twidroyd ו-UberCurrent והיא במגעים לרכישת האפליקציה הפופולרית TweetDeck.

בבלוג שלהם כתבו אנשי טוויטר פוסט ובו הסבירו כי הצעד נעשה בשל הפרת המדיניות שלהם. "כל יום אנחנו חוסמים מאות אפליקציות שמפרות את התנאים. בדרך כלל אפליקציות אלה משמשות מספר קטן של משתמשים. אנחנו נוקטים צעד חריג זה של שיתוף המידע אתכם, מפני שהחסימה עשויה להשפיע על מספר גדול של משתמשים".

מנכ"ל אוברמדיה ביל גרוס אמר לטק קראנץ' כי הוא הופתע, אבל הוא עושה כל מה שביכולתו כדי להחזיר את האפליקציות לפעולה.

טוויטר מסרו לטק-קראנץ' כי ההפרות כללו בין היתר הפרת סימני מסחר רשומים, פגיעה בפרטיות ושינוי תוכן הודעות של משתמשים למען רווח. אולם, רבים מיהרו למתוח ביקורת על טוויטר. "טוויטר, אני אוהב אתכם. בבקשה תנסו לשחק יותר יפה", כתב מארק סוסטר בבלוג Both Sides of the Table. "אני אוהב את זה שאתם עושים מהפכות חברתיות במדינות עם מנהיגים גרועים. אני אוהב את זה שאתם חברתיים ודמוקרטיים. אני לא אוהב את זה שאתם מתנהגים כמו אלה שעזרתם להדיח. אף אחד לא אוהב בריונים. מצרים, סין ואיראן חוסמות את משתמשי טוויטר. אמריקאים מצפים לשיח אזרחי וקרבות הוגנים".

השירות המאוד בסיסי של טוויטר הוליד מפתחים חיצוניים רבים שסייעו בין היתר גם להצלחת טוויטר. אבל, לדברי מתיו אינגרם בג'יגה אום יריית הפתיחה של המלחמה נובעת מכך ששלל האפליקציות של אוברמדיה הפכו לגורם מאיים על טוויטר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ