סטארט-אפ: כך תשכיר באינטרנט את החניה שלך

אתר אינטרנט חדש יאפשר לבעלי מקומות חניה להשכיר להשכיר אותם בשעות שבהן הם לא עושים בהם שימוש

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, התריע באחרונה כי בקרוב לא תהיה חניה בתל אביב, שכן מספר כלי הרכב בעיר גדל בקצב מהיר הרבה יותר מהגידול במספר מקומות החנייה. לכולם ברור כי הפתרון בטווח הארוך הוא שדרוג התחבורה הציבורית והגברת השימוש בה, אך בטווח הקצר מצוקת החנייה צפויה רק להחריף.

יזמים פרטיים העלו השבוע לרשת אתר אינטרנט חדש, שינסה להשתמש במקומות החנייה הקיימים בעיר בתקווה להקל על מצוקת החנייה. האתר, justpark.it, מציע לבעלי מקומות חנייה להשכיר אותם בשעות שבהן הם לא עושים בהם שימוש. כך, למשל, בעל חנייה יוכל להציע אותה להשכרה בימים ובשעות קבועות שבהן הוא עובד, או אפילו בעת שהותו בחופשה.

לאחר הקמת מאגר החניות, יוכלו גולשים להירשם באתר, להזין כתובת, תאריך ושעה ולקבל רשימה של מקומות חנייה זמינים בקרבת מקום ואת מחיריהם. הגולשים יוכלו להזמין מקום חנייה באמצעות האתר, והתשלום ייעשה באמצעות כרטיס אשראי. מפעילי האתר יגבו עמלה של 2.5 שקלים על כל עסקה ועוד 12% מסך העסקה, ויעבירו את שאר הסכום לבעלי החנייה.

בשלב זה הרישום לאתר חינם למציעי חנייה ולמחפשים. בעלי האתר מקווים כי הוא יהפוך שמיש בתוך כמה שבועות. הם מתכוונים לפנות לבתי עסק, לחברות ולבעלי חנייה פרטיים ולהציע להם להצטרף למיזם. היזמים פועלים עדיין להסדיר עם רשות המסים את עניין תשלום המס על השכרת החניות.

המנכ"ל, מיכאל קנרק, אומר כי זו אמנם יוזמה עסקית, אך היא יכולה לתרום רבות לצמצום מצוקת החנייה בעיר. "זה עניין של שינוי הרגלים. באמצעות האתר אדם יכול להזמין חנייה שבועיים או חודש מראש ואז הוא יודע שאין צורך להקדיש שלושת רבעי שעה לחיפוש חנייה", הוא אומר.

עם זאת, הבעלים נערכים גם לבעיות שעלולות להיווצר: למשל, ייתכן שאדם יזמין חנייה, יחנה בה את רכבו ואז יבקש להאריך את שהותו, אך המקום הושכר מבעוד מועד לאדם אחר. היזמים אומרים כי במקרה כזה יוטל קנס והם ינסו למצוא פתרון חלופי לנהג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ