כך תוסיפו שכבת אבטחה נוספת לג'ימייל

אם אתם משתמשים בג'ימייל ואתם מפחדים מחטיפת החשבון שלכם, אולי תשמחו לדעת שהדואר של גוגל מציע אבטחה עדיפה על המתחרים. אם רק יודעים איך להפעיל אותה

רנדי אברמס, רנדי אברמס הוא דירקטור לחינוך טכנולוגי בחברת ESET
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנדי אברמס, רנדי אברמס הוא דירקטור לחינוך טכנולוגי בחברת ESET

בשנים האחרונות היו מספר חטיפות של חשבונות דואר אלקטרוני ומדיה חברתית. בחלק מהמקרים זה נעשה פשוט על ידי ניחוש של סיסמאות קלות מדי, אבל לעיתים קרובות יותר חטיפת החשבון היא תוצאה של התקפת פישינג שמשכנעת את המשתמש התמים לספק את שם המשתמש והסיסמא שלו. תוכנה זדונית יכולה גם היא להשיג את המידע הזה במידה והמחשב שלך נגוע. על מנת להילחם בתופעת חטיפת חשבונות, ג'ימייל מציעה למשתמשיה אופציית אימות בשני שלבים. ההפעלה של האופציה הזאת יכולה להיות קצת מורכבת, אבל אם אתם רוצים אבטחה חזקה יותר, זה שווה את המאמץ.

לפני שתפעילו את אופציית האימות בשני שלבים עליכם לוודא שהחשבון שלכם מצפין את הדואר כברירת מחדל. בעיקרון, חשבון הג'ימייל שולח את הדואר שלכם מוצפן כברירת מחדל, אלא אם כן יש לכם את החשבון כבר כמה שנים, לפני שג'ימייל הפכו את פרוטוקול הגלישה המאובטח https לברירת המחדל שלהם. במקרה זה תצטרכו להגדיר זאת בעצמכם כך. אם האימייל הוא לא מוצפן, אז האדם היושב לידכם בבית הקפה יכול להשתמש בתוכנה חינמית שתאפשר לו לקרוא את האימיילים שלכם.

איך נפעיל את אופצית ה Two Step Verification?

1. כשאתה מתחבר לחשבון הג'ימייל שלך, כנס ל "mail settings" (הגדרות) בפינה הימנית העליונה של חשבון הג'ימייל שלך:

2. תחת 'settings' ישנם מספר לשוניות, תחת הלשונית "accounts and Imports" (הגדרות ויבוא) תמצא את ""change account settings?(שנה הגדרות חשבון( ובחר ב Other Google Account settings (הגדרות נוספות של חשבון Google):

3. דבר זה יפתח חלון או טאב חדש עם הכותרת account Settings (הגדרות חשבון):

4. תחת תת הכותרת Security בחר את Using 2-step verification. דבר זה יוביל אתכם לדף ההגדרות של אופציית ה Two Step Verification:

עקבו אחר ההוראות ושימרו את ההגדרות. לאחר ההפעלה של 'אימות בשני שלבים" כל פעם שתרצה להיכנס לחשבון הג'ימייל שלך יישלח לטלפון קוד מיוחד. אתה יכול לבחור להשתמש כל פעם בקוד אחר כשאתה נכנס או לשמור את הקוד ל 30 יום. השימוש באימות בשני שלבים אומנם מצריך מאמץ רב יותר, אך זה בהחלט הופך את הפריצה לחשבון שלך לקשה ביותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ