התביעה נגד צוקרברג הצטמצמה: מ-84% ל-50% מפייסבוק

פול סגליה טוען כי מייסד פייסבוק הבטיח לו מחצית מהרשת החברתית בתמורה למימון ראשוני; עכשיו ניצבת לצידו גם חברת עורכי דין שטוענת שהראיות אמינות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

תושב ניו יורק שטען כי רוב הרשת החברתית פייסבוק שייכת לו, הקטין את התביעה שלו. פול סגליה דרש בתחילה 84% מפייסבוק בתביעה שהגיש נגד המייסד מארק צוקרברג לבית משפט פדרלי בשנה שעברה. זאת על פי חוזה שחתם עם צוקרברג.

סגליה טוען כי שכר את צוקרברג לצורך עבודות תכנות לאתר בשם StreetFax שבנה. אך לבסוף סגליה סיפק לצוקרברג 2,000 דולר כדי שיוכל להתחיל בבניית האתר של צוקרברג - TheFacebook.com, זאת בתמורה ל-50% מהאתר. לטענתו, החוזה כלל סעיף של אחוז אחד ריבית באתר בעבור כל יום עד הקמת האתר בפברואר 2004.

בתלונה המתוקנת שהגיש ביום שני, בעקבות בחינה מחודשת של חברת עורכי הדין DLA Piper, הסתפק סגליה ב-50% מהרשת.

פייסבוק טוענת כי סגליה מנסה להונות את הרשת. ואכן בסוכנות הידיעות אי-אף-פי ציינו כי יש לסגליה עבר פלילי שכולל הרשעה בעבירות של הונאה ובאחזקה של פטריות הזיה.

סגליה הציג כראיה תכתובת אימיילים שקיים עם צוקרברג - תכתובת שלדברי DLA Piper עברו בדיקה ובה הוכחו שלא בוצעו בהם כל שינויים.

סגליה טען כי שכח לחלוטין מכל עסקיו עם צוקרברג, עד שעבר על המיילים שלו כשהכין את הגנתו מפני תביעות של לקוחותיו בעסקי העץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ