שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קמפיין חדש בפייסבוק נגד טקסי יום זיכרון בתשלום

"זה פשוט הקפיץ לי פיוז בראש. אי אפשר לעשות מסחרה על דמם של חיילי צה"ל ומערכות ישראל", אומר טל טוטקה, שפתח את הקבוצה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

קבוצת פייסבוק חדשה קוראת לביטול טקסי יום הזיכרון בתשלום, שמתחילים השנה.

הקבוצה, עליה דווח בחורים ברשת, קמה בעקבות כתבה בערוץ 10 שסיפרה על ההפרטה של חלק מטקסי הזיכרון בשל העלויות שהאמירו.

"בחלק מטקסי יום הזכרון ייגבה תשלום לאחר שהופרטו ע"י העיריות, אסור לאפשר עשיית כסף על דמם של חללי צה"ל", כותבים מקימי הקבוצה, שמשכה כבר יותר מ-500 בני אדם מאז שנפתחה.

מקים הקבוצה, טל טוטקה בן 38 מתל אביב סיפר שראה את הכתבה בחדשות ערוץ 10 ביום שני. "זה פשוט הקפיץ לי פיוז בראש. אי אפשר לעשות מסחרה על דמם של חיילי צה"ל ומערכות ישראל. עד היום כל הטקסים נעשו בהתנדבות או שהרשויות המקומיות מימנו את זה. זה יום זיכרון לאומי אי אפשר לעשות את זה. אמנים שלוקחים על זה כסף זה מבזה אותם ואת היום. זה אמור להיות בהתנדבות ואני בטוח שיש מספיק שמכבדים את זה ויעשו את כך".

טוטקה סיפר שדבר ראשון שהוא עשה היה "להקפיץ סטטוס לפייסבוק", ואחד הראשונים שהגיב היה חברו יובל שגב, והשניים פתחו את דף הפייסבוק ועצומה.

משם זה כבר התגלגל מפה לאוזן. "מדהים כמה היענות קיבלנו תוך יומיים", הוא מוסיף. אחת מהמצטרפים היא טל דרויאן, שעוסקת בתחום מדיה חברתית. היא סיפרה שראתה סטטוס על הקבוצה, כשהיו בה רק חמישה חברים ומיהרה להצטרף כאדמין לקבוצה ולסייע לשניים בדף הפייסבוק. בדרך היא גם גייסה את קשת מויאל ואת תומר נוני, ידיד שעובד בחברת Vsense שסייעו גם הם להפיץ את הקבוצה.

"אתה עושה share לקבוצה ואנשים מתחילים להגיב, התחלנו לנסות להפיץ את זה כמה שיותר", אמר טוטקה. "זה היה אייטם קצר של 2:30 דקות, ועצם העובדה שכמעט לא מדברים על זה היום מוכיחה שהוא כמעט לא עשה רעש". מדהים כמה היענות קיבלנו תוך יומיים, הוא מוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ