סטימצקי ואורנג' מציגות: כל כותב - סופר

החברות הודיעו כי יוציאו לאור כתבי יד של סופרים חובבים בפורמט מודפס ודיגיטלי

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

מיזם משותף של חברות סטימצקי ואורנג' בשם "החממה הספרותית" הושק אתמול. המיזם נועד לאפשר הוצאה לאור של ספר לכל מי שחפץ בכך, תמורת 11 אלף שקלים. סטימצקי ואורנג' ידפיסו את ספרי החובבים ויציעו אותם גם בפורמט דיגיטלי. הספר יופץ ברשת סטימצקי ובחנות הספרים הדיגיטלית של אורנג'.

איריס בראל, מנכ"לית סטימצקי, אמרה כי "רשת סטימצקי מעודדת קריאת ספרים בכל פורמט שהוא. אנו נרגשים מהמחשבה שבקרוב נגשים חלומות לאלפי סופרים שעד כה הדרך למדפי הספרים היתה חסומה בפניהם". עוד ציינה בראל כי מחקרים מראים שכל אדם שישי "כותב למגירה", ואת אותם כתבים בראל מבטיחה להוציא לאור. כאשר נשאלה על תהליך הסינון אמרה כי לא יוציאו ספרים פוגעניים, אולם מלבד זאת "לא נתערב בחומר הספרותי, נדפיס הכל".

יעקב קדמי, מנהל חטיבת השיווק, התוכן ומנועי הצמיחה בחברת אורנג', אמר: "החלטנו ליצור דמוקרטיזציה של התהליך. כדי לחולל את השוק צריך להתחיל אותו. הספרים הם במקום השני בהורדות של אפליקציות".

בהתאחדות המו"לים היו פחות נלהבים מהדמוקרטיה החדשה. ירון סדן, יו"ר התאחדות המו"לים, אמר כי "ראוי לברך על כל יוזמה ועשייה חדשה שעשויה לקדם את היצירה הספרותית. אנו שמחים על כך שחברה כאורנג' מצטרפת למעגל העשייה בתחום ההוצאה לאור. עם זאת אנו סבורים שההשתתפות הכספית הגבוהה שמבקשות חברות עשירות כסטימצקי ואורנג' מהכותבים, תחסום כותבים מוכשרים חסרי יכולת כספית. קיים חשש אמיתי שבהעדר בחירה על בסיס איכותי ותהליך עריכה ראוי, ניחשף דווקא ליצירות טובות פחות של בעלי היכולת הכספית, ויימנעו מאתנו יצירות משובחות של חסרי היכולת הכספית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ