שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גלעד אלשרפי
גלעד אלשרפי

1. חנכו את הילדים אבל אל תגבילו אותם האמת, זה לא צריך להפתיע אתכם. ככל שתגבילו יותר את הילדים כך הם ימצאו שיטות מתוחכמות יותר להפר את אותן ההגבלות. במקום זה, נסו להביא את הילדים שלכם להבנה שיש דברים שלא כדאי לעשות, שתפו אותם בהגיון שלכם ובמשמעות של הסכנות.

2. הסכימו על שעות הגלישה הגיעו להסכמה עם הילדים שלכם, במיוחד בגילאים הצעירים יותר, לגבי זמני הגלישה באינטרנט ועדיף שאלה יהיו זמנים שבהם אתם נמצאים בסביבה כדי שתוכלו 'לשים עין' מדי פעם או לסייע בשעת הצורך.

3. מה לא עושים - הדריכו את הילד שאין למסור פרטים אישיים כמו כתובת, מספר טלפון או לענות על שאלות כגון "אתה לבד בבית עכשיו?" לאנשים שהם לא מכירים. למדו את הילד שאם מישהו ביקש ממנו שישלח לו תמונה או פרטים אישיים אחרים עליו לסרב ולבוא לספר לכם על כך מיד.

4. כאן מצלמים מצלמת האינטרנט יכולה להיות בשימוש לרעה על ידי זרים. מומלץ לכבות או לנתק את המצלמה כאשר היא לא בשימוש, במיוחד כשמדובר במחשב שבו משתמשים הילדים. ישנם תוכנות המסוגלות להפעיל את המצלמה דרך האינטרנט מבלי שהמשתמש בכלל ידע על זה.

5. פרטיות בפייסבוק? יש לוודא שהגדרת הפרטיות של פרופיל הפייסבוק מוגדרת "לחברים בלבד". אם הגדרת הפרטיות מוגדרת ל "כולם" או "חברים של חברים" אז למעשה אין כלל שליטה מי יכול לראות את הפרופיל או את התמונות של הילד.

6. היו חברים של הילד שלכם בפייסבוק אמצעי פשוט על מנת להישאר מעודכן בפעילויות האונליין של הילד שלכם, לראות מי החברים החדשים ובאילו אירועים מקוונים הילד שלכם לוקח חלק.

7. הקפידו למקם את המחשב באזור משותף בבית ולא בחדר כך תרוויחו פעמיים: גם תוכלו לחנך את ילדיכם איך לחלוק משאב משפחתי משותף (המחשב) במקום שינעלו את עצמם בחדר כל היום, וזה גם יאפשר לכם להציץ מדי פעם במסך המחשב בזמן שהילד משתמש בו.

חשוב לזכור, כל מידע שמועלה לרשת, נשאר שם זמן רב גם אם מחקתם את התמונה או סגרתם את הפרופיל, כך שניתן בכל מיני דרכים לאסוף עליכם מידע שנשמר באינטרנט. לכן כדאי לחשוב פעמיים לפני שמעלים תמונות לאינטרנט או נרשמים לעוד שירות מקוון שדורש פרטים מלאים, או בוחרים את אותה סיסמא לכל השירותים המקוונים. למרות הסכנות, באמצעות חינוך ומודעות האינטרנט והרשתות החברתיות יכולים להיות כלים ידידותיים למשפחה ולילדים. אם תוכלו ליישם לפחות את הכללים שניתנו כאן, תוכלו לישון בשקט. בהצלחה.

גלעד אשרפי הוא דובר חברת ESET בישראל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ