חבר הקונגרס מתקשה לשכנע שלא שלח תמונה ארוטית בטוויטר

חבר קונגרס רפובליקאי נלחם להוכיח שהוא לא אחראי לשליחת תמונה ארוטית שלו לסטודנטית, אבל הוא עדיין לא מוכן לפנות למשטרה שיכולה לחשוף את האמת

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חבר הקונגרס הרפובליקאי אנתוני ויינר נלחם להגן על שמו הטוב לאחר שביום שישי נשלחה תמונה אירוטית שלו מחשבון הטוויטר שלו לסטודנטית ג'אנט קורדובה.

יש דרך אחת שבה ויינר יכול להוכיח שלא שלח תמונה ארוטית לסטודנטית במכללה - לבקש מהמשטרה לחקור. אבל, ויינר עדיין סירב לעשות זאת, בטענה שאין סיבה לבזבז על זה משאבי ממשל. המשטרה מצדה הודיעה כי לא תחקור אם לא יבקשו ממנה. וטוויטר? הם לא יחשפו את מקור ההודעה, אלא אם יקבלו צו בית משפט המורה להם לעשות כן.

אנתוני ויינר. לא הבהיר אם התמונה שלו. תצלום: אי-פי

השערורייה שפרצה בסוף השבוע הקודם לובתה בשל סירובו של ויינר לענות על שאלות בנושא. למרות שהוא החל להסביר את הצד שלו בסיפור ביום רביעי האחרון בשורה של ראיונות לתקשורת.

ויינר אמר בבירור שהוא לא שלח את התמונה וטען שמישהו אחר שלח את התמונה באמצעות חשבון הטוויטר שלו לאחת מהעוקבות אחריו, או באמצעות שירות שיתוף התמונות yFrog, שבו אוחסנה התמונה. עם זאת ויינר לא הבהיר אם התמונה היא אכן תמונה שלו.

גם במקרה שהתמונה שלו - מה שניתן לברר בבדיקה של המחשב והטלפון שלו - עדיין קיימת אפשרות שהוא העלה אותה ל-yFrog, אך מישהו אחר שלח אותה לסטודנטית.

אם הוא לא שלח את זה, אז מישהו אחר עשה זאת באמצעות חשבונו בטוויטר. אתרים כמו טוויטר שומרים רשומות של כתובות ה-IP מהן נשלחו טוויטים - כתובות המזהות את המחשבים או המכשירים הניידים, שמהם נשלחו הודעות.

לא כל האתרים מחזיקים ברשומות של המשתמשים, בעוד שאתרים שכן מחזיקים עושים זאת לפרקי זמן משתנים. טוויטר ו-yFrog לא הגיבו לשאלות בדבר משך הזמן שבו הם מחזיקים את הרשומות.

ויינר צייץ ביום שישי בלילה, כשהתמונה נשלחה, כך שניתן לגלות בקלות אם התמונה הגיע מכתובת ה-IP שממנה צייץ או מכתובת אחרת - מה שיכול לסייע להסיר את החשד ממנו.

"במקרים רבים יש מצב שבו משתלטים על חשבון ואנחנו יכולים לראות שכתובת ה-IP השתנתה וזו לא הכתובת שהיינו מצפים", אומר צ'רלס כהן, האחראי על חקירות פשעי מחשב במשטרת אינדיאנה. אבל, בעיתון הדיילי ניוז בניו יורק אומרים שסירובו של ויינר לפנות למשטרה מעורר חשד.

כהן אומר שכבר חקר בעבר מקרים שבהם החשבונות של אישי ציבור נפרצו וסיסמאותיהםן נגנבו. זה אפשרי אם הם השתמשו במחשב ציבורי ושכחו לצאת מהחשבון, או באמצעות כלים לגניבת סמסאות באמצעות WiFi - מה שהפך קל בהרבה עם שחרור תוסף הפיירפוקס - firesheep, ורק לאחרונה עם שחרור אפליקציה לאנדרואיד בשם Faceniff.

אם החקירה אכן תוביל לחשד כי מדובר בהאקר, הלכידה שלו עדיין עשויה להיות קשה למדי והיא במיומנות שלו בהסתרת צעדיו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ