חילוני.קום: אתר חדש למאבק בהתחרדות שכונות

פורום השכונות הארצי פתח אתר שיסייע לו בריכוז ההתנגדות לנסיונות ה"פלישה", כהגדרתם

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

פורום השכונות הארצי, שנאבק למען השמירה על צביון החיים החילוני, מתרחב: בחודשים האחרונים הצטרפו לשורות הפורום עוד כעשרה נציגי יישובים שמזהים במקום מגוריהם תופעה דומה לזו שמתארים ראשי הפורום - ניסיון "פלישה", כהגדרתם, של גורמים חרדיים וחרדיים-לאומיים לסביבתם הקרובה. בין היתר, מדובר בתושבים מגבעת שמואל, מבת ים, מערד, משכונת נווה שאנן בחיפה ומהיישוב חריש.

"אנחנו כבר 20 יישובים וממשיכים לגדול, וזה מעיד כמה התופעה הזו נרחבת. חריש הצטרפו אלינו, בבת ים יש ניסיון כניסה של בתי כנסת לשכונות חילוניות, מיבנאל הצטרפו אלינו עם הבעיה של הברסלבים", מדגים רם פרומן, תושב רמת אביב ומיוזמי הפורום, עליו דווח בעבר ב"הארץ". "זה כבר לא מערך של חוגי בית, אלא אנחנו מאורגנים כבר הרבה יותר". בין היתר, מתכוונים בימים הקרובים אנשי הפורום להקים עמותה רשמית שתוכל לסייע לנציגי המאבקים הן מבחינה כלכלית והן מבחינה משפטית.

בימים האחרונים הוקם אתר אינטרנט מיוחד לפורום השכונות, בדומיין חילוני.קום. שם ניתן למצוא מעין חלוקה של היישובים השונים שנציגיהם חברו למאבק, על פי ניתוח מוגדר - מי נלחם נגד מה שהוגדר כ"פלישה חרדית מסיבית" (בית הכרם, קרית יובל, וערד, לדוגמה), מי נאבק בפלישת גופים חרדיים/ חרדים-לאומיים (בית חשמונאי, כפר ורדים ורמת השרון הם רק חלק מהיישובים), מי יוצא נגד הקמתם של מבני דת ביישובים חילוניים (כרמיאל, רחובות וכפר יונה), או נגד החדרת תוכנית לימודים דתית בבתי הספר (תל מונד כמקרה בודד). באתר מופיעים גם פסקי דין שניתנו בסוגיה או מאמרים בסוגיות דתיות שעשויים לסייע לוועדי הפעולה השונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ