עוד בלוגרית לסבית מפורסמת התגלתה כגבר

אחרי שהבלוגרית הסורית התגלתה כסטודנט סקוטי, עכשיו סוערת קהילת הבלוגריות הגאות בעקבות הגילוי כי פועל בניין בגמלאות אחראי לאתר LezGetReal.com

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

בלוגרית לסבית מפורסמת נוספת התגלתה כגבר - בקושי יום לאחר שהתברר כי הבלוגרית הסורית שנעצרה לכאורה היא בעצם סטודנט סקוטי.

פועל בניין בגמלאות מאוהיו בשם ביל גרבר הודה בראיון לוושינגטון פוסט כי הוא פולה ברוקס, כותבת LezGetReal.com. השאלות סביב זהותה האמיתית של ברוקס החלו לצוץ בשל העניין והספקות שעלו סביב סיפור הבלוגרית הסורית. בין המפקפקות בה היתה ליז הנרי, בלוגרית פמיניסטית שכותבת ב-BlogHer.com.

לפני שהתחיל את הבלוג Gay Girl in Damascus בפברואר, טום מק'מסטר, הסטודנט מאדינבורו שהתחזה לבלוגרית הסורית, כתב פוסטים ב-LezGetReal.com. גרבר, שהתחזה כפולה ברוקס, סייע לחשיפתו של מק'מסטר כשהעביר לכלי תקשורת את כתובות ה-IP שלו שהוכיח כי הוא נמצא באדינבורו.

אולם התנהגותו של גרבר עצמו הובילה לשאלות על זהותו. החומר ששוחרר ביום ראשון והביא להודאת מק'מסטר כי הוא לא מי שהוא טוען עורר תהיות גם לגביו. מק'מסטר התנצל בפני פולה ברוקס על ההונאה שלו.

גרבר עצמו הסביר כי פתח את הבלוג לאחר שראה כיצד חברותיו הלסביות סבלו מאפליה. "לא רציתי להתחיל את זה בשם שלי בגלל שלא חשבתי שאנשים יתיחסו לזה ברצינות בגלל שהייתי גבר סטרייט". הוא סיפר שההקשר עם הבלוגרית הסורית המזויפת היה מקרי בהחלט - התנגשות של מתיחות של בובות גרב, כינה את זה.

כאשר בגרדיאן ניסו לעמת את פולה ברוקס עם טענות שהיא אינה מי שהיא מתיימרת להיות, עוד לפני הפרסום בוושינגטון פוסט, היא הודתה בכך, אבל היא רמזה כי היא לסבית שעדיין נמצאת בשלבים של יציאה מהארון. את התשובות העביר גרבר במייל בטענה כי ברוקס חרשת. מי שרצה לדבר איתה נאלץ לדבר עם גבר שטען כי הוא אבא שלה

מלאני ניית'ן, פעילה בקהילת להט"ב שכתבה גם ב-LezGetReal.com, סיפרה לאחר מכן על תחושות של בגידה מצד ברוקס/גרבר. "עזבתי את האתר מפני שהאמנתי שאמינה, ה'בחורה הגאה מדמשק' לא היתה אותנטית", אמרה. "אמרתי לפולה - ביל - שאמינה חשודה והיא השתוללה וקראה לי קנאית חשוכה".

"אני לגמרי האמנתי. היא היתה אדם עבורי, אדם אמיתי עם אופי, עם ילדים".

"כל הקהילה הגאה של הבלוגרים כועסת עכשיו בגלל שכולם בצורה כזו או אחרת נתקלו בפולה ברוקס. היתה לזה השפעה קשה על האמון בין בלוגרים שתקשרו בין זה לזה".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ