משתמש טוויטר כווייתי נעצר באשמת ביקורת פוליטית

נאסר עדול נעצר לאחר שמתח ביקורת על משפחות המלוכה בבחריין ובערב הסעודית

טל פבל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל פבל

בימים האחרונים נעצר צעיר כווייתי השייך לזרם השיעי בשל ביקורת שמתח על משפחות המלוכה בבחריין ובערב הסעודית. הצעיר, Nasser Abul, פרסם בתדירות גבוהה בחשבון הטוויטר שלו עד לתאריך 7 ביוני. בין היתר הוא התייחס להפגנות בבחריין והעלה תמונות של ההרוגים בהן. ראוי לציין שברוב המקרים לא מדובר בהודעות שלו אלא בריטוויטים - כלומר הפצה של הודעות של משתמשים אחרים.

אין זו הפעם הראשונה שבלוגרים נעצרים במדינה: לפני כשלושה חודשים שוחרר בלוגר מקומי ממאסרו בן החודשיים לאחר שנכלא באשמת הכפשת שמו של ראש הממשלה. פגיעה בדמותם של שליטי המדינה נחשבת במרבית ממדינות המזרח התיכון טאבו אשר אין לכתוב עליו באינטרנט. לפיכך, מעצר זה אינו מפתיע כלל, בעיקר כשיש בו פגיעה בדמותם של שליטים שכנים וביחסי החוץ של כוויית.

לכך יש להוסיף את המתח הקיים ממילא בקרב שלטונות בחריין מצעדי האוכלוסייה השיעית הגדולה במדינה, אשר הבלוגר הכווייתי העצור נמנה עימה. זה משתלב עם אירועי השנה האחרונה שהוכיחו שבכוחה של המילה הכתובה באינטרנט להביא בסופו של תהליך להפלת שלטון קיים.

עם זאת, כוויית אינה ידועה כמדינה בעייתית בתחום חופש הביטוי והאינטרנט: היא אינה נחשבת כאחת מ'אויבות האינטרנט בעולם' ומוצבת בראש מדינות האזור במונחים של שמירה על חופש הפרט והביטוי.

ד"ר טל פבל הוא מומחה לאינטרנט ולטכנולוגית המידע במזרח התיכון ובעולם האיסלאמי ומרצה בבית הספר לתקשורת שבמכללה האקדמית בנתניה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ