ההאקרים רבים והסי-איי-אי חוטף

מאמציה של קבוצת ההאקרים LulzSec להאפיל על אנונימוס הובילו אותה לתקיפת אתר הסי-איי-אי ופורום 4Chan ולפתיחת קו חם לפריצות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

קבוצת ההאקרים Lulz Security הודיעה כי הפילה אתמול את אתר הסי-איי-אי. סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב טרם אישרה את דבר הפריצה והודיע כי היא בודקת את הדיווח. אולם האתר היה לא זמין למשך כמה שעות ביום רביעי.

על פי הדיווח בגיזמודו, קבוצת ההאקרים LulzSec - כפי שהם מכונים בקיצור - תקפה את הסי-איי-אי לאחר שבשבועות האחרונים ביצעה שורה של התקפות על שרתי משחקים. התקפות אלו הובילו לסכסוך בינם לבין קבוצת האקרים מפורסמת אחרת - אנונימוס ואתר 4Chan, שחביב על אנשיה. במגזין טיים מציינים כי LulzSec הם בעצם קבוצה שנפרדה מאנונימוס.

LulzSec הפילו בין היתר את שרתי Mincraft, אתר המשחקים The Escapist ואת המשחק Eve Online - משחקים חביבים על רבים ממשתמשי 4Chan. המתקפות הובילו לקריאות מצד אנשי הפורום, שממנו צמח גם אנונימוס, להחזיר מלחמה ולחשוף את אנשי הקבוצה היריבה לרשויות.

לבסוף LulzSec תקפו והפילו גם את פורום /b/ באתר 4Chan, מה שהוביל לזעם רב אף יותר בקרב אנונימוס ושאר אנשי הפורום. בין היתר, נטען בחשבון הטוויטר של LulzSec כי הם הצליחו להדביק את מחשביהם של מחצית ממשתמשי הפורום.

במסגרת המלחמה שלהם על העולם, פתחו אתמול אנשי LulzSec קו חם ובו הזמינו אנשים להציע אתרים שהם רוצים שיופלו. בהודעה שפרסמו בטוויטר כתבו כי בין חמישה ל-20 איש התקשרו לקו מדי שנייה. אולם, לדבריהם הם תקפו רק שמונה אתרים.

ההתקפות של LulzSec לא ממש הרשימו מומחי אבטחה. פול דקלין, ראש האבטחה בסופוס כינה אותם "ילדי בית ספר" והוסיף כי הם צריכים לפתח קצת מוסר אם הם רוצים שיתייחסו אליהם ברצינות. הם כמובן דחו את הדברים וטענו שהוא מקנא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ