מוכנים לגלוש ל-coca.cola?

ארגון ICANN המפקח על כתובות האינטרנט מרחיב את מאגר סיומות האתרים. חברות מסחריות כבר רוצות נתח מהאינטרנט החדש

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

coca.cola, learnto.salsa, glossy.lipstick - כל אלה כתובות אינטרנט שבהן אנו עשויים להיתקל החל מהשנה הבאה. זאת, בעקבות בעקבות החלטת ICANN לאשר הוספת מאות סיומות חדשות לאתרים.

הארגון המפקח על מתן שמות דומיין החליט אתמול להפסיק להגביל את סיומות כתובות האינטרנט למספר מצומצם של כתובות כמו דוט קום או gov.. בנוסף ניתן יהיה לכתוב אותם בשפות שאינן אנגלית כמו עברית, קנג'י (ביפאנית) או קירילית.

ICANN יתחיל לקבל בקשות לאישור סיומות חדשות החל מה-12 בינואר 2012, כאשר הסיומות הראשונות צפויות להיות מאושרות עד סוף השנה הבאה.

תצלום: דרימטיים

"אני חושב שזה זה השינוי הגדול ביותר שראינו באינטרנט", אמר פיטר דנגייט ת'ראש, יו"ר ICANN. "אנחנו סיפקנו פלטפורמה לדור הבא של יצירתיות והשראה".

הדומיינים החדשים אושרו ברוב של 13 קולות מול מתנגד אחד ושני נמנעים. המתנגד האמין שיש צורך בדיונים נוספים עם ממשלות לפני שפותחים בתוכנית.

ת'ראש סיפר כי הדומיינים החדשים עשויים גם לעורר מחלוקות, לדוגמא לפגוע ברגשות דתיים או לאומיים. מה יקרה אם מישהו ירצה להשתמש בסיומות כמו nazi או KKK - למשל. גם אנשים שהשקיעו ברכישת שמות דומיין יקרים עם סיומות מוכרות עשויים לגלות שהנכסים הווירטואליים שלהם לא שווים הרבה כבעבר.

מומחים מאמינים שחברות יהיו הראשונות שירוצו לרשום שמות חדשים כמו coke, apple או toyota. חברת קנון היפאנית כבר הודיעה שהיא מתכוונת לתפוס לה דומיין.

אם אתם חולמים על שם דומיין משלכם כדאי שתחשבו שנית. ההליך מצריך 185 אלף דולר דמי רישום ויחידים או ארגונים צריכים להוכיח שיש להם בסיס לדרישה לרשום את שם הדומיין.

כיום קיימים רק 22 gTLDs - סיומות כלליות כמו דוט קום ודוט אורג, בנוסף לכ-250 דומיינים לאומיים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ