טל פבל

כל מהפכה מביאה איתה חידושים טכנולוגיים והמצאות חדשות. גם 'אביב העמים הערבי' הביא למספר חידושים ומענה על צרכים קיימים. אחד מהם הוא האתר sociablemedia.me.

חשיבות הרשתות החברתיות ובעיקר טוויטר ופייסבוק התגלתה לעין כל כבר במהומות לאחר הבחירות לנשיאות באיראן ביוני 2009. אירועי 'אביב העמים הערבי' ברחבי המזרח התיכון מתחילת שנת 2011 רק מחזקים את חשיבותו של הטוויטר בדיווחים מיידים מזירת ההתרחשות לרחבי העולם.

sociable media נוצר לאור התפקיד החשוב שמילא טוויטר בארועים אלו ולאור הכמות הרבה של מצייצים באזור. מטרת האתר החדש היא לרכז בפלטפורמה אחת עדכונים של כותבים, עיתונאים ובלוגרים מהמזרח התיכון וצפון אפריקה.

האתר מרכז טוויטים מ-18 מדינות שונות באזורנו וממקורות מידע שונים, כך שהמשתמש יכול לראות את הציוצים המגיעים לדוגמא ממקורות עיתונאיים באיראן, מסוכנויות ידיעות בירדן, מערוצי הרדיו במצרים או מכל אמצעי התקשורת מכלל המדינות. האתר מאפשר לפלח את הציוצים על פי מקורות המידע והמדינות הרלוונטיות לגולש. בנוסף, הוא מציג את חשבונות הטוויטר המובילים בכל תחום ותחום על פי מספר העוקבים אחריהם.

טל פבל הינו ד"ר למזרח תיכון, מומחה לאינטרנט ולטכנולוגית המידע במזרח התיכון ובעולם האסלאמי, מרצה בבית הספר לתקשורת שבמכללה האקדמית בנתניה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ