שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מועצת יש"ע מסתערת על ויקיפדיה

בקורס "עורכים ציוניים" מלמדים כיצד להשפיע על דעת הקהל בישראל ולסייע להסברה בעולם דרך האנציקלופדיה החופשית

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניר חסון
ניר חסון

"הרעיון הוא לא להפוך את ויקיפדיה לימנית, אלא שתהיה בה גם העמדה שלנו", אומר נפתלי בנט, מנכ"ל מועצת יש"ע. "הנושא של האינטרנט הוא בתת-טיפול, המצב של ישראל הוא על הפנים. קח למשל את המשט הטורקי. בשעות הראשונות בכלל לא היינו על המפה. באותן שעות מיליוני אנשים הקישו את המלים המשט לעזה וקראו מה שנכתב בוויקיפדיה".

הקורס היה ברובו טכני ונועד ללמד כיצד להירשם וכיצד להתחיל לערוך ולכתוב באנציקלופדיה החופשית והגדולה ביותר בעולם. מטרת המארגנים כפולה: השתתפות באתר בעברית כדי להשפיע על דעת הקהל בישראל וכתיבה בוויקיפדיה באנגלית כדי לסייע להסברה הישראלית בעולם. מועצת יש"ע הכריזה על פרס ל"עורך הציוני המצטיין" - מי שיכניס בארבעת החודשים הקרובים הכי הרבה שינויים ציוניים יזכה בפרס - טיול בכדור פורח מעל הארץ.

כ-50 משתתפים באו לקורס, רובם ככולם חובשי כיפה וחלקם הגדול תושבי התנחלויות. רותי אברהם, תושבת בית אל העוסקת בתקשורת ידעה לספר אתמול מה יהיה הערך הראשון בוויקיפדיה שהיא תכתוב: "הערך משפחה יהודית. במשפט הראשון יהיה כתוב שהמשפחה היהודית היא התשובה האולטימטיבית למשבר המערבי של ניכור וחוסר חום".

"באתי כדי להשפיע. אני חושבת שאנשים חוששים לכתוב תגובות ימניות", אמרה משתתפת נוספת, עינת בורנשטיין. לשאלה על הערך הראשון שאותו היא רוצה לשנות היא עונה בלי להסס: "חנין זועבי. וגם המשט הטורקי וההתנחלויות או ההתיישבות".

תגיות:

תגובות