גוגל חושפת: תצוגה מקדימה של אתרים

הרבה אחרי שרבים אחרים הציגו כלים שונים, גוגל מציעה כלי משלה שמאפשר הצצה מקדימה לתוצאות החיפוש; היתרון: הבלטה של המקום בו מופיעה תוצאות החיפוש

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

משתמשים העושים חיפושים בגוגל יוכלו בקרוב לראות תציגה מקדימה של אתרים, לפני שהם נכנסים אליהם. גוגל הציגה אתמול כלי חדש המכונה Instant Previews, שנועד להקל על אנשים לבחור בתוצאת החיפוש המתאימה.

Instant Previews החדש ייכלל בחיפוש הרגיל, כמו גם בחיפוש אחר חדשות, וידיאו ועסקים מקומיים. דף תוצאות החיפוש יציג ליד כל תוצאה אייקון של זכוכית מגדלת, שלחיצה עליו תעלה תצוגה מקדימה של האתר.

לכאורה אין בכך כל חדש, או משהו שלא ראינו כבר לפני שנים. אבל יש משהו מאוד שימושי באופן בו הוא דג במדויק את המקום בו מופיעה מחרוזת החיפוש ומבליט אותה.

לאחר הלחיצה הראשונה, אפשר פשוט לעבור עם העכבר על תוצאות החיפוש הבאות, מבלי ללחוץ עליהן כדי לראות כיצד נראים האתרים הבאים בתור.

ראג' קרישמן, מנהל מוצר בגוגל, כתב בבלוג של החברה כי "הבנו מההתחלה כי אם אנחנו רוצים שסוג זה של שירות יהיה ראוי, הוא חייב להיות מהיר כברק. אי אפשר היה להסתפק בהורדה של תמונה שלוקחת 20 או 30 שניות. אפילו היום, אתרים רבים נטענים בארבע או חמש שניות. עם Instant Previews אנחנו מתאימים לשאלת החיפוש שלך אינדקס של הרשת כולה, מזהים את החלקים הרלוונטים של כל אתר, תופרים אותם יחד ומציגים את התצוגה המקדימה המותאמת לחלוטין לחיפוש שלך - בדרך כלל תוך פחות מעשירית שנייה".

מבדיקה קצרה נראה שברוב המקרים הוא אכן צודק ומדובר במהירות מרשימה. אבל היו גם מקרים שגוגל השתהתה יותר מהצפוי.

רוצים לנסות את הכלי החדש?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ