השרים אישרו חוק המתיר לחשוף פרטי טוקבקיסטים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק של ח"כ אורלב המחייבת ספקיות אינטרנט לחשוף את פרטי הטוקבקיסטים בהוראת בית משפט

הארץ
שירות ""
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
שירות ""

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (שני) הצעת חוק המחייבת ספקיות אינטרנט לחשוף פרטי טוקבקיסטים שביצעו לכאורה עבירות של הפצת לשון הרע.

על פי הצעת החוק של ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) אדם שמעוניין לתבוע את כותב הטוקבק בגין לשון הרע יוכל לבקש את פרטיו במקביל מספקית האינטרנט ומבית המשפט. אם השופטים יקבעו שקיימת אפשרות ממשית שהדרישה מוצדקת לשון הרע, הוא יורה לספקית להעביר לנפגע את פרטי כותב הטוקבק על סמך אותם פרטים יוכל הנפגע להגיש תביעה נגד המפיץ בגין עבירה על החוק לאיסור לשון הרע.

אורלב אמר כי הדבר נועד לסייע למי שחש שהופץ עליו לשון הרע ואינו יכול לתבוע את המפיץ בשל מסך האנונימיות. לדבריו, הדרך היחידה להגיע אל הטוקבקיסטים היא באמצעות חשיפת פרטיו המזהים. "הצעת החוק נותנת לשופטים את הסמכות לחייב את ספקית האינטרנט לחשוף את פרטי המפיץ בפני הנפגע כדי שניתן יהיה להגיש נגדו תביעת לשון הרע".

הוא הוסיף כי ההצעה נועדה להגן על חופש הביטוי מניצול לצרכים לא ראויים, ובהם נקמנות או השתקת מתנגדים. "לא ייתכן שמפיץ דברי לשון הרע יוכל להסתתר תחת אנונימיות מוחלטת ולירות לכל הכיוונים מבלי שלנפגע תהיה יכולת לתבוע אותו", אמר אורלב, שהתייחס לקביעת בית המשפט העליון האחרונה שאסרה על חשיפת פרטי טוקבקיסטים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ