עודד ירון
עודד ירון

פורנו וסקס תופסים חלק ניכר מהחיפושים של ילדים ונוער, אפילו מתחת לגיל 7, כך טוענת חברת סימנטק שחשפה אמש את מילות החיפוש הנפוצות ביותר בקרב ילדים ובני נוער. החברה מתבססת על יותר מ-14.6 מיליון חיפושים שאספה באמצעות שירות onlinefamilyinfo.norton.com שלה, כלי לניטור גלישת ילדים.

מסימנטק נמסר כי יוטיוב, גוגל ופייסבוק עדיין עומדים בראש מעייניהם של ילדים ברשת. רוב החיפושים, כ-30%, נוגעים לנושאי מוסיקה. אצל בנות שיעור החיפושים הקשורים למוסיקה עמד על 42%, בעוד שאצל בנים הוא עמד על מעט יותר ממחצית מזה. רק 12% מהחיפושים קשורים לטלוויזיה.

מייקל ג'קסון היה הדמות המפורסמת הפופולרית ביותר בחיפושים של ילדים ואחריו הגיעה הזמרת טיילור סוויפט, שהיתה מאוד פופולרית בקרב הבנות.

אבל סקס ופורנו תופסים את המקומות הרביעי והחמישי ברשימה הכללית. וגם בפילוח לפי גילאים מתברר כי ילדים מתחת לגיל 7 מחפשים אחר פורנו (מקום רביעי ברשימה). סקס זוכה למקום גבוה בקרב ילדים בין הגילאים 8 ל-18 מחפשים אחרי (גם מקום רביעי ברשימה). עוד מתברר מתברר כי סקס ופורנו זכו למקומות הרביעי והחמישי ברשימה של חיפושים לפי בנים, בעוד שאצל בנות, המילה סקס הגיעה למקום רביעי, אך המילה פורנו היתה רק במקום ה-24 ברשימה. לדברי החברה, 13% מהחיפושים של הבנים נוגעים לנושאים הללו, בעוד שאצל הבנות זה עומד רק על 2% מחיפושים.

סימנטק ציינה עוד כי גם ילדים מתחת לגיל 7 עורכים חיפושים אחר אתרים ותוכנות לשיתוף קבצים כמו מינינובה ו-LimeWire.

מגיפת הפורנו באינטרנט: האם היא באמת כה נוראית?

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ