האתר שיעזור למוחים לגבש את הדרישות

אתר חדש בקוד פתוח נועד לקבץ את כל הקולות במאהלים ומחוץ להם ולזקק את הרעיונות הטובים ביותר כדי להגיע לרשימת דרישות סדורה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
עודד ירון

המחאה החברתית שהתפשטה בחודש האחרון בארץ צברה תומכים בקצב מסחרר, אבל עם התומכים באו גם המון דעות ודרישות. ובעוד שהערפול של המחאה וחוסר המיקוד זכו גם לשבחים, הם גם נתפסים כמשהו שעשוי להפריע למוחים לכשתגיע העת להציג דרישות מסודרות לממשלה. אתר חדש בקוד פתוח נועד לסייע לצלוח את המשוכה של גיבוש הרעיונות, באופן שיאפשר לציבור במאהלים ומחוץ להם להשמיע את קולו.

אתר h שנפתח היום לציבור נועד לאפשר להעלות רעיונות באופן מרוכז ולקבל עליהם משוב מהציבור.

האתר נבנה בהתנדבות על ידי אנשי חברת לינווייט ביומיים אינטנסיוויים של עבודה, בעקבות פנייה של אגודת הסטודנטים בירושלים, ליאור קיסוס וזוהר סטולר מלינווייט הסבירו שמדובר באותה פלטפורמה, מבוססת Drupal, שנועדה לאפשר דמוקרטיה ישירה, ומשמשת באתר הממשלתי לשיתוף הציבור. קיסוס ציין עוד כי גם לקוחות עסקיים משתמשים בה לצורכיהם.

קיסוס הסביר כי הוא היתרון של האתר על פלטפורמות שכבר בשימוש המחאה כמו טוויטר או פייסבוק הוא בריכוז הרעיונות במקום אחד באופן שקוף ויצירת מעין תהליך עבודה שבו הרעיונות הטובים, או הפופולריים ביותר צפים למעלה. "אם אני מנסה לאסוף רעיונות מטוויטר או מפייסבוק זאת כמות עבודה מטורפת", הוא מסביר .

"הרבה רעיונות עולים בכל מיני מקומות, והרבה אנשים מנהלים את אותה שיחה במקומות שונים", אומר סטולר. "זה טוב כשלעצמו, אבל בסופו של דבר האנשים שמובילים את זה רוצים להגיע כנציגי העם. לשם כך הם צריכים לזקק את הרעיונות שזוכים לתמיכה רחבה ביותר, או לבחור רעיונות אחרים שמשתלבים במאבק, ואת זה המערכת מאפשרת לעשות".

"הרגשנו שיש לנו אפשרות לתרום למחאה מעבר להשתתפות בהפגנות ובקבלות שבת במאהלים. יש לנו אפשרות גם להניע את כל הרעיונות שמסתובבים במאהלים, לעזור למקד את זה", הם אומרים.

"דמוקרטיה ישירה זה שם המשחק פה", מוסיף סטולר. "המטרה פה היא לא פוליטית במובן שרוצים להחליף ראש ממשלה, אלא רצון לגבש מצע כללי שמתרכז בסוגיות החברתיות".

"מה שטוב הוא שהאתר לא רק מאפשר למאהלים לאחד פעילות ולשתף פעולה, אלא זה מקום גם בשביל אנשים שלא יכולים להגיע למאהלים להשמיע את קולם", אומר סטולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ