לוגו הארץ
הארץ

ההאקרים של אנונימוס הציבו לעצמם מטרה חדשה: להרוס את פייסבוק, ולגמול את מיליוני המשתמשים מהשירות הפוגע בפרטיותם, כך דווח ב-villagevoice.com. בסרטון שהעלו ליוטיוב מבטיחים באנונימוס לתקוף ו"להשמיד" את פייסבוק ב-5 בנובמבר. אולם, חוקרי אבטחה שונים מאמינים כי מדובר במתיחה ולא בהודעה אמיתית של הקבוצה. זאת לאור העובדה שההודעה לא עלתה בבלוג של אנונימוס או בחשבון טוויטר מוכר של הקבוצה.

"פייסבוק יודעת עליכם יותר מהמשפחה שלכם", נמסר בהודעה ביוטיוב, שטענה כי הרשת החברתית מכרה מידע של משתמשים לסוכנויות ממשל ונתנה בחשאי גישה למידע לחברות אבטחה שונות, שחלקן עובדות עבור ממשלות דיקטטוריות כמו סוריה ומצרים.

"כל מה שאתם עושים בפייסבוק נשאר בפייסבוק, בלי שום קשר להגדרות הפרטיות שלכם, ומחיקת החשבון היא בלתי אפשרית. אפילו אם אתם מוחקים את החשבון שלכם, כל המידע האישי שלכם נותר בפייסבוק".

הביקורת של אנונימוס על הרשתות החברתיות הובילה כבר להכרזה שלהם על הכוונה לפתוח את anonplus.com - רשת חברתית משלהם, כזו שלא תפגע בפרטיות.

אנונימוס, שעלו לראשונה לכותרות במאבקם נגד כת הסיינטולוגיה, הם לא ארגון מסודר, אלא קבוצה בעלת קשרים רופפים שצמחה באתר הפורומים 4Chan. הכל התחיל ממעשי קונדס מקוונים, אבל עם הזמן הם קיבלו מטרות יותר מוגדרות. הם ממשיכים מאז במבצעים שלהם נגד ממשלות וחברות ברחבי העולם. רק לאחרונה הם תקפו את אתר משרד הביטחון הסורי בהבעת תמיכה בעם הסורי המדוכא. אולם, קדמו לכך תקיפות של סוכנויות ממשל ואכיפת חוק במדינות שונות ושל חברות כמו פיי-פאל וחברות אשראי שניתקו את יחסיהן עם ויקיליקס בעקבות חשיפת המידע של משרד החוץ האמריקאי. אחד המבצעים האחרונים שלהם, שזכה לכותרת AntiSec, מכוון נגד כוחות ביטחון ומשטרות בארה"ב ובעולם. זאת בעקבות מעצר של אנשים בעלי קשר לקבוצה - לדברי אנונימוס, לפחות בחלק מהמקרים מדובר בקשר רופף בלבד.

למרות ההצלחות הרבות של הקבוצה קשה להאמין שבמקרה הזה הם יצליחו לממש את איומם. לא כל כך קל להשמיד את פייסבוק, כדבריהם. יותר סביר שבמידה שהאיום אכן הגיע מהם, הם יצליחו לגרום שיבושים לרשת החברתית, אבל, השמדה שלה היא משימה קשה בהרבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ