גוגל Street View הושק בישראל

החברה הודיעה בשבועות הקרובים יחלו מכוניות ואופני תלת אופן של Google לנסוע ולצלם ברחבי ישראל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

גוגל הודיעה היום באופן רשמי כי תתחיל לצלם בישראל בעבור שירות Street View במפות של גוגל.

החברה הודיעה בשבועות הקרובים יחלו מכוניות ואופני תלת אופן של Google לנסוע ולצלם ברחבי ישראל. כלי הרכב של החברה מצלמים את סביבתם ב-360 מעלות, ולאחר מכן התמונות משמשות ליצירת השירות, שמאפשר לגולשים בבית "לטייל" ברחובות, ובמקומות המצולמים.

בין היתר יצולמו העיר העתיקה בירושלים, עין כרם (מקום הולדתו של יוחנן המטביל), המושבה הגרמנית וטיילת לואי בחיפה, "העיר הלבנה" בתל אביב (אתר מורשת של אונסק"ו), הכנרת, ים המלח, מכתש רמון, שוק מחנה יהודה, נמל יפו העתיק, אתרים עתיקים בנצרת ובעכו, ועוד רבים.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, שהשתתף במסיבת העיתונאים אמר כי "רבבות אנשים מכל קצות העולם יוכלו באמצעות שירות Google Street View המבורך לגעת בירושלים, לחוש אותה ולהסתובב בה באמצעות מחשב או טלפון סלולרי". הוא הוסיף כי גוגל סטריט וויו הוא כלי חשוב להגדלת מספר התיירים הבאים לירושלים ובפתיחת אוצרותיה לעולם. הוא יאפשר לכל מי שרוצה להגיע לירושלים לתכנן טוב יותר את ביקורו בה ולטעום ממנה".

גם מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, ומנהל אזורי דרא"פ ויוון, אמר כי כשהתמונות ב-Street View יועלו לרשת, "ישראל תהיה על מפת העולם הדיגיטלית וכל אזרחי העולם יוכלו לראות ולחוות את אופייה הייחודי".

שירות גוגל Street View ספג ביקורת חריפה על החדירה שלו לפרטיות, שכללה לפחות בעבר גם סריקה של רשתות wiFi מקומיות. בעקבות הביקורת השירות הוסיף מנגנון אוטומטי לטשטוש פרטים כמו פנים או לוחיות זיהוי, שבדרך כלל מאפשר טשטוש מירבי של פרטים, אולם לא באופן מושלם. דוגמה חיה לכך דווחה רק לאחרונה, כשהתברר כי אשה במיאמי צולמה בפתח ביתה כשהיא עירומה לגמרי.

בדיווח ב-The smoking Gun התברר כי האשה הבחינה בניידת הצילום מאוחר, ובתמונה שנייה שלה נראה כי הבחינה, באיחור מסוים בניידת הצילום של גוגל. המקרה של האשה הוא אחד משרשרת ארוכה מאוד של תמונות מביכות שנחשפו בשירות
ברנד הבטיח התייחס לנושא הפרטיות ברשת ואמר: "אנחנו מצלמים רק במרחבים ציבוריים, שיש נגישות אליהם לכל אדם ממילא. אנו לא מצלמים בזמן אמת. אנו מטשטשים פרצופים ולוחיות זיהוי. כמו כן, מופעל מנגנון טשטוש נוסף. אדם שמשתמש בשירות ורואה דבר שהוא חושב שיש לטשטשו, יכול לעשות זאת".

לאחרונה דווח ב"הארץ" כי פעילי שמאל מתכננים להפגין נגד הכיבוש בנתיבים המתוכננים של ניידות הצילום של גוגל. זאת במטרה שהתמונות של ההפגנות יישארו בשירות לאורך שנים ארוכות. בתשובה לשאלות העיתונאים בנושא אמר ברנד כי היופי בשירות הוא "שאתה לא יודע מה יקרה לפני שאתה מעלה את התמונות". הוא הוסעיף כי החברה היא חברה טכנולוגית שלא לוקחת צד פוליטי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ