רוצים שיעקבו אחריכם בפייסבוק?

הרשת החברתית הלכה בעקבות טוויטר וגוגל פלוס והוסיפה כפתור "עקוב אחרי" גם למשתמשים שאינם חברים שלכם

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

אחרי שנים שפייסבוק נועדה לאינטראקציה בין חברים בלבד (אם כי המונח זכה להרחבה משמעותית), הרשת החברתית החליטה ללכת בעקבות טוויטר וגוגל פלוס ולאפשר למשתמשים לעקוב אחרי גם גולשים שלא מוגדרים חבריהם.

הרשת יצרה כפתור "עקוב אחרי", או Subscribe ליתר דיוק, שמאפשר לעקוב אחרי הסטטוסים, הלינקים והתמונות שהם משתפים עם כולם, כלומר אלה שמוגדרים ציבוריים (Public).

בקרוב ודאי תתחילו להיתקל בכפתור Subscribe בפרופילים של אנשים זרים. בלחיצה עליו תוכלו להירשם לעדכונים מהם. בנוסף תוכלו לבחור איזה עדכונים אתם מעוניינים לקבל מהם: כל העדכונים, רובם או רק עדכונים חשובים, כמו עבודה חדשה. בבלוג של פייסבוק נכתב כי בנוסף ניתן לסנן את סוגי העדכונים מכל אחד באופן פרטני, כך שאפשר לראות רק תמונות שדם מסוים מעלה, או לסנן עדכונים, שבהם אתם לא מעוניינים.

חשוב לציין שכדי שיהיה ניתן לעקוב אחרי מישהו, הוא צריך לאשר זאת מראש בקישור הבא. עם האישור ניתן לקבוע אם העוקבים אחריך יוכלו גם לכתוב תגובות לסטטוסים שלכם.

גם אם אפשרתם למשתמשים לעקוב אחריכם, אבל נמאס לכם, אפשר לחסום זאת בקלות או לשנות את ההגדרות:

1. הכנסו לפרופיל שלכם

2. ברשימת המדורים מתחת לתמונת הפרופיל (ה-Wall, תמונות וכו') יתווסף המדור Subscribers. לחצו עליו

3. במדור, שמאפשר לראות מי עוקב אחריכם, ניתן לערוך את ההגדרות בלחיצה על הכפתור "Edit Settings" מצד ימין למעלה (בגירסה האנגלית).

4. בחלון שנפתח ניתן להחליט לחסום את האפשרות למעקב או את האפשרות לתגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ