דיווח: רכישת ג'ולפאן של אורי אלון - היקרה בתולדות טוויטר - ברשת - הארץ

דיווח: רכישת ג'ולפאן של אורי אלון - היקרה בתולדות טוויטר

עיתון באוסטרליה מדווח כי טוויטר שילמה יותר מ-40 מיליון דולר על הסטארט אפ שרכשה רשת המיקרו-בלוגים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רכישת הסטארט-אפ ג'ולפאן (Julpan), שהוקם על ידי היזם הישראלי אורי אלון, היא היקרה בתולדות טוויטר, כך מדווח עיתון באוסטרליה.

ד"ר אריק מרטין, המנחה של אלון בדוקטורט ויועץ טכני של ג'ולפאן, סיפר לסידני מורנינג הראלד באוסטרליה כי טוויטר שילמה עבור החברה יותר מ-40 מיליון דולר - הסכום ששילמה עבור הסטארט אפ טוויטדק במאי השנה.

ג'ולפאן, שמשרדיה ממוקמים במנהטן, פיתחה אלגוריתם שנועד לטייב את החיפוש באינטרנט לא רק על פי מלות החיפוש, אלא גם לפי מה שאלון מכנה "סיגנלים חברתיים" - אלמנטים שאנשים משתפים במדיה חברתית, למשל לינקים, טוויטים (ציוצים), ריטוויטים, לייקים ועוד.

אורי אלון

 אלון הסביר בראיון להארץ לאחרונה מה ההבדל בין גוגל לג'ולפאן. "אם אתה רוצה למצוא את האתר הרשמי, יש לך את גוגל. אנחנו מדברים על גילוי של דברים שקורים עכשיו, דברים שקורים סביבך. לדוגמה, משחק כדורסל שמתקיים עכשיו. אם נחפש שידור חי של המשחק בגוגל, לא נמצא אותו. אנחנו רואים שאנשים משתפים לינקים, ואנחנו יכולים לזהות מי ביניהם הוא משתמש אמיתי ומי ספאמר שמנסה לרמות, וגם לזהות איזה מהלינקים הוא הלינק הנכון".

אלון הצטרף לגוגל ב-2006, לאחר שהחברה רכשה את אלגוריתם אוריון שפיתח במסגרת לימודי הדוקטורט שלו. אוריון, ששולב בתוצאות החיפוש של גוגל ב-2009, נועד לשפר את ההבנה של הקשר השאילתות במנוע החיפוש ושיפר את החיפוש, בעיקר בשאילתות כלליות שלא התמקדו באתר מסוים.

מטוויטר ומאורי אלון לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ