רשימת קריאה

תשובת הבלוגרים: זה לא אנחנו, רענן, זה העיתונים

הבלוגוספירה עונה לרענן שקד: העיתונות לא צריכה את עזרתנו, היא יודעת לטבוע מצוין. לשלם לכותבים, קצת פחות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

רענן שקד התלונן ביום שישי על כך שהוא, וכמותו שאר הכותבים הטובים של העיתונות, אלה שרואים שכר בעמלם. בטור שכתב במוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות הוא האשים את הבלוגרים כל כך שהם מחלקים את הטקסטים הטובים ביותר בישראל בחינם, והופכים אותו לחיה נכחדת. (צילום הטקסט כפי שהעלה אותו בועז כהן)

בבלוספירה כמו בבלוגוספירה, התשובות לא איחרו לבוא, וכדבריו, הם באו עמוסות בנימוקים ובהסברים חלופיים.

אף אחד לא שולף את המזוודה

בועז כהן השיב ש"הבעיה היא לא האינטרנט הישראלי. לא. הבעיה היא של שומרי הסף שנרדמו, של עורכים שזנו ושל המון עייף, עצלן ונצלן. הבעיה היא לא שלי או של כל כותב אחר שמתחזק בלוג כמה שנים טובות, הבעיה היא של כולנו, כחברה. והסיבה למצב העגום של התקשורת הישראלית היא שלעורכים בעיתונים ולמו"לים שלהם אין שאיפה לאיכות אמיתית".

למען אהבת הכתיבה

97% האחרים

צילום: דודו בכר

יובל דרור טוען ששקד התמקד ב-3% בלבד מהמציאות, וניסה להשלים את החסר:

המציאות היא שהעיתונות בישראל לא יודעת לתגמל על כתיבה טובה או על עבודה טובה.
המציאות היא שהעיתונות בישראל לא יודעת לתגמל בכלל ולמעט כמה טאלנטים (שקד הוא אחד מהם) הרוב המכריע של העיתונאים בישראל משתכרים שכר שהמילה "מחפיר" קטנה עליו.

"אין מה לעשות העיתונות המודפסת נמצאת בשקיעה".

לא ברברים, אבירים על סוס לבן

ולפי תודעה כוזבת, הבלוגרים הם מי שיכול להציל אותה. "הם לא האיום על עתיד העיתונות כפי ששקד מבקש (או מתיימר) להציג אותם, אלא התקווה האחרונה לכך שיום אחד היא תחזור לעצמה. הם לא הברברים שקוברים את הציביליזציה שפרחה תחת האימפריה הרומית, אלא הנזירים שמשמרים אותה לטובת העתיד".

אוקיי נזירים, אבל אתם מבינים את הדימוי

המילים!!!! האחרונות!!! נחשפות!!!!!

והאם מישהו יכול באמת להאשים אותם כשביקור גוגל ניוז מספק את הכותרת המרעישה הבאה על סטיב ג'ובס: "מילותיו האחרונות נחשפות". אתם יכולים ללחוץ על הלינק, אבל תנו לי לחסוך לכם קליק, המלים היו "או וואו, או וואו, או וואו".

ושני דברים פחות מדכאים:

צרת רבים

מתברר שכשהכלכלה בקאנטים, גם הספאמרים סובלים. קספרסקי גילתה בחודש ספטמבר ירידה של 1.5% ברמת הספאם העולמית. ובנוסף מתברר שהמשבר הפך גם כלי בידיהם כדי לנסות לרמות את הגולשים.

אוספים דולר לדולר, משנים את העולם

עולם המיקרו השקעות של Kickstarter ודומיו זוכה לכתבה ב-TheMarker IT. אתרים שמציגים את הפרויקטים המגניבים בעולם, ומאפשרים ליוזמיהם לאסוף מיקרו השקעות מהגולשים. חוצמזה, מתברר ששווה לעבוד ברפא"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ