הוניגמן מצנזרת גם את דף הפייסבוק שלה

גולשים שמחו על מחיקת פרצופה של הדוגמנית סנדי בר משלטי הפרסום של החברה בירושלים צונזרו אף הם

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

חברת הוניגמן ספגה ביקורת חריפה על כך שצנזרה את פניה של הדוגמנית סנדי בר בשלטי חוצות בירושלים, או שמא ערפה את ראשה. כעת מתברר שגם את הביקורת בדף הפייסבוק שלה היא יודעת למחוק.

בבלוג חדר 404 של עידו קינן דווח כי החברה מחקה את כל ההודעות שביקשו הבהרות בנושא בדף הפייסבוק. מאז הדיווח המשיכו גולשים למתוח ביקורת וגם להפנות לפוסט של קינן, אולם החברה מחקה גם את הסטטוסים החדשים.

"אחראי פייסבוק של הוניגמן, אתה שונא את עצמך כשמנהל השיווק פוקד עליך למחוק תגובות מהפייסבוק כי הוא לא מבין מה זה ניהול משבר תקשורתי?", שאל גולש בשם איתי ליברמן. "אני הייתי מצפה לראות בדף הזה מחאה נגד הסיפור של מחיקת הפרצופים, לקבל תגובות מטעמכם - אבל אין כלום, עושה רושם שאתם משתיקים את הפייסבוק כמו שמשתיקים אתכם ברחבי ירושלים. בושה". מאז נמחקה הודעה זו וגם הודעה נוספת בה הועלתה הפניה לפוסט של קינן.

מתוך דף הפייסבוק של הוניגמןצילום: צילם מסך

בצילום המסך שהופיע בפוסט של קינן ניתן לראות את הודעתה של החברה המסבירה כי ההחלטה לצנזר את פניה של הדוגמנית נובעת מהוראה של עיריית ירושלים, אף שהעיריה הכחישה כבר את הטענה בתשובה לכלי תקשורת שונים.

ל"הארץ" נמסר בחודש שעבר כי מבחינתם אין כל מניעה לעשות זאת, וכך גם עושה עירייה עצמה. "עיריית ירושלים מפרסמת נשים הן בשלטי חוצות, הן במודעות בעיתונות והן בחוברות הנשלחות לבתי התושבים, ויעידו על כך שלטי החוצות המוכרים לכל תושב בעיר רק מהחודשים האחרונים שבהם קמפיין מרתון ירושלים עם נשים רצות, קמפיין 'משהו טוב קורה בירושלים' עם תמונות נשים, קמפיין בירת הנוער עם תמונת הזמרת חגית יאסו, שבוע הספורט העממי עם נשים מתעמלות, אירועי קיץ 2011 עם נשים רוקדות ועוד רבים".

מיכה רונן, מנכ"ל הקבוצה אמר ל-ynet בתגובה לדברי העירייה: "ככה אני יודע בוודאות. זה מקובל ומוסכם המון שנים. לא אנחנו המצאנו את זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ