אתרי הממשלה חזרו לפעול כרגיל

אתרים מרכזיים כאתר התשלומים ואתרי השב"כ, צה"ל והמוסד הושבתו לשעות. ממשל זמין: התקלה אירעה ברכיב איחסון של IBM, ייערך תחקיר יסודי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כל אתרי הממשלה שנפלו אתמול חזרו לפעול במהלך הלילה, לאחר שנפלו אתמול לשעות ארוכות. הסמיכות של הנפילה לאיומי אנונימוס על תקיפת אתרים ישראלים העלתה את החשד כי מדובר בפרי תקיפה מכוונת אולם בממשל זמין האחראי על ניהול אתרי האינטרנט דחו את הטענה מכל וכל.

מממשל זמין נמסר הבוקר כי "מבדיקה מעמיקה שנערכה והובילה לתיקון, התברר כי מקור התקלה הוא ברכיב איחסון מתוצרת IBM. במהלך הלילה עבדו בממשל זמין עם אנשי IBM על מנת להשיב את הרכיב לפעולה תקינה ומשהצליחו, חזרו האתרים לזמינות".

הם הוסיפו כי "היום ובשבועות הקרובים יערך תחקיר מעמיק בממשל זמין בכל הקשור לתקלה, לתפעולה ולסוגיות שונות של חוסר זמינות בשרתים, על מנת למנוע ככל הניתן הישנות מקרים דומים בעתיד".

בסרטון שהעלו פעילים של הקבוצה ליוטיוב הם האשימו את ישראל בפיראטיות כיוון שלוחמי חיל הים עלו על הספינות במרחק של 35 מייל ימי מהחוף - כלומר במים בינלאומיים. "לא נמשיך לסבול פעולות כאלה נגד אזרחים לא חמושים", מסרה הקבוצה. "אנו ו-127 מדינות מכירים בפלסטין כמדינת העם הפלסטיני. הפעולות שלכם ושל צבאכם כמותן כהכרזת מלחמה".

לדברי הקבוצה, אם יימשך המצור וייעצרו משטים נוספים, או אם יבוצעו פעולות נוספות כדוגמת ההשתלטות על המרמרה, לא יהיה מנוס מהתקפות חוזרות ונשנות על ישראל עד שתפסיק את המצור. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ