הקרטלים חיסלו בלוגר שכתב נגדם

גופתו ערופת הראש של מנהל אתר Nuevo Laredo en Vivo נמצאה בנובאו לורדו. בפתק שהוצמד לגופה נכתב "זה קרה לי כי לא הבנתי שאסור לי לדווח ברשתות חברתיות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הקרטלים במקסיקו ממשיכים במלחמתם נגד בלוגרים וגולשים שמדווחים על מעשיהם ברשתות חברתיות.

ביום רביעי נמצאה גופתו ערופת הראש של מנהל אתר בעיר נובאו לורדו השוכנת על הגבול עם ארה"ב. הנרצח שכונה Rascatripas, ניהל את אתר Nuevo Laredo en Vivo ששימש לפרסום מידע על כנופיות הסמים במקום, ובעיקר על זטאס. על פתק שהוצמד לגופה נכתב "זה קרה לי כי לא הבנתי שאסור לי לדווח ברשתות חברתיות".

זו הפעם הרביעית שבה אנשי קרטלי הסמים המקסיקנים רוצחים בלוגרים באכזריות. הבלוגרית מסיאס קסטנדה, שכתבה גם היא נגד הקרטלים נמצאה ערופת ראש באותו מקום לפני כחודשיים. כמה שבועות קודם לכן נרצחו באכזריות גבר ואשה וגופותיהם נתלו מגשר הולכי רגל בעיר.

הרשתות החברתיות הפכו כלי מרכזי במאבק נגד הקרטלים. הגולשים שכותבים באתרו של הנרצח הקראו לא להיכנע לרוצחים. "אין צורך לדאוג, אין כל דרך לגלות את המידע שלנו מאחר שכולנו אנונימיים, והדרך היחידה לדעת את הפרטים שלנו היא שאנחנו נחשוף את עצמנו, אז בבקשה שמרו על החוקים ואל תחשפו את פרטיכם האישיים. בבקשה !!!", כתב גולש באתר.

יותר מ-40 אלף איש נהרגו במלחמות הקרטלים מאז 2006. רק לאחרונה איימו אנשי אנונימוס לחשוף קשרים של ארגון הזטאס לאנשי משטרה ובכירים אחרים בעקבות חטיפה של חבר הקבוצה. אולם, הם נסוגו לבסוף מהאיום לאחר שהארגון איים בנקמה.

שוטר במשטרת מקסיקו מציג עצורים החשודים בהשתייכות לארגון ה"זטס", לפני כשבועייםצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ