שעות אחרי שנחסם, הורדות.נט חזר

אתר ההורדות הפופולרי נחסם בצו בית משפט לבקשת ארגון זיר"ה, אך שב לרשת בכתובת חדשה, והבטיח "לא ניתן שישברו אותנו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שעות לאחר שדווח כי אתר horadot.net הורד מהרשת בעקבות צו בית משפט, האתר שב לאוויר, והפעם בכתובת שונה: horadot.me.

המשתמשים שנכנסו היום לאתר הורדות גילו הודעה מארגון זיר"ה, לפיה "אתר www.horadot.net הורד בצו מניעה של בית המשפט המחוזי במחוז מרכז. צו המניעה ניתן במסגרת תביעה של בעלי זכויות יוצרים, החברים כעת בזי"רה".

בהודעה מפורט עוד כי זי"רה היא גוף שנועד לאכוף זכויות יוצרים בתכנים אודיו-ויזואליים, כנגד אתרי אינטרנט פיראטיים "הפוגעים בזכויות הקניין הרוחני של מי שעוסקים בהפקה ושידור של תכנים אודיו ויזואליים, לרבות תוכני מקור ישראליים".

אולם, כאמור, משחק החתול והעכבר נמשך. באתר הורדות המחודש התייחסו להורדת האתר המקורי בהודעה שהעלו לאתר. "חברים יקרים אנו מודים לכם על התמיכה שאתם מפגינים , אנחנו נמשיך להיות מספר 1 ולא ניתן שישברו אותנו".

במקביל, נחסם לגולשי האינטרנט הסלולרי של פרטנר אתר ההורדות Wnet, המופעל על-ידי אלכס שטיפלמן, בהוראת בית המשפט המחוזי בתל-אביב בתביעה שהגישה HOT. יחד עם זאת ממחשבים בעלי חיבור לספקיות אינטרנט אחרות דוגמת 012 סמייל, ניתן עדיין להיכנס לאתר.

התביעה הוגשה נגד אדם המכונה אלכס שטיפלמן וספקיות האינטרנט 012 סמייל, אקספון, בזק בינלאומי, נטוויז'ן, סלקום ופרטנר. "באתר האינטרנט מפנה התובע באופן מכוון ויזום לאתרים המאפשרים צפייה ישירה ו/או הורדה למחשבי הגולשים, של שידורים שונים, בכללם שידורי ערוציה של התובעת ו/או צפייה בתכני VOD ללא תשלום", נכתב בכתב התביעה.

יש לציין כי Wnet אינו מפנה ישירות לשרתי הורדות, אלא מפרסם קישורים לאתרים אחרים שדרכם ניתן להוריד את הקבצים. בשיטה זו קיווה מפעיל האתר שלא יופעלו נגדו סנקציות משפטיות. באתר קיימת הפניה לסדרות ישראליות, ביניהן "אחת אפס-אפס" (ערוץ 10), "סרוגים" (yes) ופרקי העונה השנייה של "עספור" (HOT). בעת כניסה לאחת ההפניות לתכנים באתר מופיעה הכתובית: "אתר זה כולל שימוש בשיתוף תכנים לא חוקיים ברשת ולכן לא מציג אותם". תחת זאת מפנה האתר בקישור לעמוד המכיל קישורים להורדות. "אתר האינטרנט הוא מדריך מרכזי להפרת זכויות יוצרים", נכתב בכתב התביעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ