שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תקריבים מהמיצג של טוניק דלפו לרשת

משתתפים טוענים כי תצלומים שבהם ניתן לזהות אותם הודלפו על ידי הצוות. הצלם שצילם את התמונות: "אני לא יודע איך זה קרה"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רויטל בלומנפלד

בימים האחרונים הודלפו לרשת תמונות תקריב של משתתפי תצלום הענק של הצלם הנודע ספנסר טוניק בים המלח, ולטענת המארגנים העלאת התמונות לאתרי אינטרנט שונים נעשית בניגוד לרצונם. באתר "פליקר" לשיתוף תמונות מופיעים תצלומים שהעלה ככל הנראה הצלם קייסי קלבאו, שעבד בצוות הצילום של טוניק, בהם ניתן לראות בבהירות את גופם של המצולמים ואת זהותם. בנוסף, בשבוע האחרון עלה ליו-טיוב סרטון ערוך, באורך שש דקות, של תקריבים, שגם בהם ניתן לזהות את המשתתפים.

חלק ממשתתפי הפרויקט שגילו אודות תמונותיהם המסתובבות ברשת היו מופתעים וזועמים. "אני גיליתי את זה דרך האינטרנט והייתי מאד מופתע", סיפר עדי, בן 30 מרמת גן, שהשתתף בפרויקט. לדבריו, נראה שדווקא הצלמים שליוו באופן רשמי את הפרויקט של טוניק הדליפו את התמונות. "ציפיתי שאם כבר ידלוף משהו, אז זה יהיה בגלל מציצנים", אמר. הוא הוסיף כי "חברים זיהו אותי ביו-טיוב וסיפרו לי, אבל זה לא הביך אותי כי אחרת לא הייתי משתתף, אבל אני מעריך שאנשים ייפגעו, כי זה מטווח מאוד קרוב. אני לא זוכר על מה חתמתי שם, לא הסתכלתי על האותיות הקטנות, אבל אני כן מתכוון לברר אם הצלם עבר על החוק, ואם הוא אכן עשה משהו לא תקין, אז הוא יתקן את זה".

לחצו לייק לקבלת כל החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

קלבאו מצדו, מכחיש כי הוא אחראי להדלפה ואומר כי הוא זועם בעצמו על כך. "אני באמת לא יודע איך התמונות הגיעו לרשת, ואני מנסה בעצמי להסיר אותן", אמר בשיחה ממיאמי. לדבריו, הוא ניסה לפנות לאדם שהעלה את המצגת ליו-טיוב. "אנחנו מסירים מה שאנחנו יכולים", הוסיף. "הצגנו את התמונות באירוע בבית העיר בתל אביב, כמה ימים אחרי הצילומים בים המלח. הצגת התמונות באירוע היתה באישור, והגיעו אליו גם חלק מהאנשים שהשתתפו בצילומים. אני לא יודע איך משם אנשים השיגו את התצלומים שלי, אבל אני חושב שזה היה שם", אמר אמש.

7 מתוך 7 |
הצילום בים המלח
1 מתוך 7 |
הצילום בים המלח
2 מתוך 7 |
הצילום בים המלח

לטענת קלבאו, לטוניק לא היתה יד בדבר ויתרה מזאת הוא ביקש ממנו שלא יציג התמונות ברשת. "זה פוגע בפרויקט שלו, וזו סוגייה של פרטיות המשתתפים", הוא הסביר. "אנחנו מנסים לכבד את זה, אבל אנחנו לא מצליחים להגיע למי שאחראי להדלפה. שמעתי כבר שאנשים זועמים על כך שהתמונות מסתובבות ברשת, גם אותי זה מעצבן. הביאו אותי כמתעד להפקה, כעיתונאי, והפצת התמונות אינה חלק מהמטרה שלי. אני מסכים עם אלו שמתלוננים על כך, אבל אין לי זמן לרדוף אחרי כולם".

גל חרמוני מתל אביב, שהשתתף בפרוייקט עם אחיו, לא ידע אודות התמונות המודלפות עד אמש. "אני חייב לבדוק מה מופיע ומה לא", אמר. "אבל התחושה היא של הפרת אמון. לא ציפיתי מאנשיו של טוניק. אני לא יודע אם אתבע אותם אבל זה בהחלט העכיר את תחושת ההזדהות עם הפרויקט הזה וכל מה שעומד מאחוריו".

בין ההמון המופתע, היו גם כאלו שהגיבו קצת יותר בקלילות. "זה די מאכזב אבל אני חייב לומר שהאנשים שהגיעו לשם באו עם מודעות למצב", אמר טל מתל אביב. אני בכל אופן, לקחתי בחשבון שדבר כזה יכול לקרות. אבל אני צריך לראות את הסרטון ולראות מה חומרת החשיפה".

הפקת "צילומי ספנסר טוניק בים המלח" מסרו כי הם המומים ונרעשים מפרסום שלא כדין של תמונות מהמיצג. "הפקת האירוע מגנה בכל תוקף את הדלפת התמונות, ובוחנת את האמצעים החוקיים העומדים לרשותה להסיר את הממצאים מהרשת. בהזדמנות זו, אנו נעשה בדיקה חוקית על כל הצילומים שהתפרסמו מהאוויר, מהים ומהיבשה על המיצג, ונגיש תביעות נגד כל מי שפעל שלא כחוק", נכתב בהודעת ההפקה.

עוד נכתב כי "כל צלם שנכנס לזירה נבחר בקפידה על ידי צוותו של ספנסר טוניק וצוות ההפקה. כל צלם עיתונות שקיבל מההפקה אישור להיות נוכח במקום חתם על חוזה במסגרתו היה מחויב לכללי סודיות וצילום דרקוניים. חבל שמיצג מרגש וחשוב, שעשה שירות כל כך טוב לים המלח ולישראל, נוצל על ידי גורמים אינטרסנטיים ופגע בפרטיות המשתתפים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ