שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המושבע צייץ בטוויטר, ומשפט הרצח בוטל

אריקסון דימאס מרטינז הורשע ברצח, אך הוא יזכה למשפט חוזר, למרות שההודעות של המושבע רנדי פרנקו לא חשפו מידע פנימי על המשפט

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רויטרס

בית המשפט העליון בארקנסו הודיע ביום חמישי האחרון על ביטול משפטו של רוצח מורשע, מפני שאחד המושבעים כתב בטוויטר במהלך הדיונים.

אריקסון דימאס-מרטינז הורשע ברצח דרק ג'פרסון במהלך שוד ב-2010. עורכי דינו ערערו על ההרשעה בטענה כי אחד המושבעים ישן במהלך המשפט, ואחר כתב הודעות בטוויטר, למרות שהשופט הורה להימנע מכתיבה באינטרנט.

המושבע רנדי פרנקו דווקא צייץ בטוויטר. לפי רשומות בית המשפט, פרנקו כתב במהלך המשפט, בשלב מתן פסק הדין: "החלטות לקבל. לבבות לשבור. כל אחד מאיתנו חורץ גורלות".

פרנקו "צייץ" עוד כמה משפטים במהלך המשפט, ועורכי דינו של דימאס-מרטינז הביאו זאת לידיעת השופט. כשהשופט שאל אותו על כך, פרנקו הודה בדבר.

אריקסון דימאס מרטינז צילום: אי–פי

שופט בית המשפט העליון של ארקנסו כתב ביום חמישי כי הוא מוטרד בעיקר מכך שגם אחרי שפרנקו הוזהר על ידי השופט הוא המשיך לצייץ בטוויטר.

עורכי דינו של דימאס-מרטינז ציינו כי המושבע צייץ פעמיים במהלך דיוני המושבעים על פסק הדין. בין היתר הוא צייץ "זה נגמר" שעה לפני ההכרזה הרשמית של פסק הדין.

עורכי הדין ערערו לבית משפט העליון של המדינה, לאחר שערכאה נמוכה יותר דחתה את בקשתם לבטל את המשפט. זאת למרות שהחוק במדינה אוסר לכתוב במהלך המשפט בכל אמצעי אלקטרוני שלא אושר על ידי בית המשפט.

המדינה טענה כי הציוצים של המושבע היו בסך הכל על תחושותיו במהלך המשפט. אולם, בית המשפט העליון לא קיבל את טענתה, וקבע כי עצם העובדה שהמושבע לא עמד בהוראות החוק מוכיחה דעה קדומה נגד המערער.

השופט כתב כי החשש לדעה קדומה גבוה מדי מכדי שיותר למושבעים לפרסם ברשת את מידע או מחשבות על המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ