גוגל Street View לוקחת אתכם למסע בהריסות הצונאמי - ברשת - הארץ

גוגל Street View לוקחת אתכם למסע בהריסות הצונאמי

החברה פתחה אתר שמציג את תמונות האזור לפני רעידת האדמה והצונאמי הקטלני, ואחריהם

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטל בלומנפלד

חברת גוגל השיקה לפני יומיים ארכיון תמונות דיגיטליות מאזור צפון מזרח יפן, בה אירע הצונאמי במארס האחרון. את הסיור הווירטואלי בארכיון ניתן לעשות באמצעות מנוע גוגל סטריט וויו, והוא מכיל תמונות פנורמיות לצפייה ב-360 מעלות של הרחובות שנחרבו.

בנוסף, גוגל מציעה שירות מיוחד המאפשר לגולשים לצפות בתמונות של רחובות באזורים מסויימים בצפון יפן, לפני האסון ולהשוות לתמונות האקטואליות, לאחר האסון. בתחתית כל תמונה מצוין החודש והשנה בה צולמה, תכונה, שלדברי החברה, מבוקשת מאד ע"י הגולשים של גוגל סטריט ויו בשנים האחרונות.

החברה התחייבה לשירות הזה לפני כחצי שנה, ביולי האחרון, וכעת, לאחר שרכבי השירות צילמו לאורך 44,000 קילומטרים באזורי ההרס, התמונות זמינות בשירותי גוגל מפות ובאתר מיוחד שהקימה החברה בשם "זכרונות עבור העתיד".

לפניצילום: גוגל

"אנשים רבים איבדו את חייהם, בתיהם, ואת כל הזכרונות היקרים שלהם שנאספו במשך דורות "הוסבר בדף האתר החדש את סיבת הקמת השירות "כדי לעזור לאנשים לשתף תמונות וקטעי וידאו שלהם ששרדו, חברת גוגל יצרה את האתר הזה בתקווה כי זה יעזור לאנשים לגלות מחדש זכרונות אבודים של בתיהם ועירם". כמו כן, גוגל מקווה כי הפרוייקט החדש יעזור למדענים וגאולוגים לחקור את השפעות אסונות הטבע ומידת הנזק.

בבלוג הרשמי של גוגל, כתבו כי הם רצו להמחיש את עומק ההשפעה של אסונות טבע כאלה על הקהילות שישבו באותם האזורים "אם אתה מתחיל מפנים הארץ ומעז ללכת לעבר החוף, אתה תראה את השינוי הדרמטי בנוף האידילי, ההופך לעמוס בהרים של הריסות ופסולת ככל שמתקרבים אל הים" נכתב בבלוג "בניינים, שפעם עמדו בגאווה הפכו עכשיו לחללים ריקים..התמונות מעבירות פרספקטיבה על מצוקת הקהילות הללו, ומבטיחה כי הזיכרונות של האסון להישאר רלוונטיים ומוחשיים עבור הדורות הבאים".

אחריצילום: גוגל

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ