המיליציה האיסלאמית בסומליה - עכשיו בטוויטר

החשבון של המיליציה האיסלאמית מוכיח שבמאה ה-21 אף מבצע מהפכני או קיצוני אינם ממלאים את מטרתם בלי שיתפרסמו בתקשורת החברתית

דיוויד סמית, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוויד סמית, גרדיאן

אל-שבאב, ארגון המיליציה האיסלאמי בסומליה, מחזיק חשבון טוויטר פעיל במיוחד. מאז נפתח החשבון לפני כשבוע, הוא העלה יותר מ-80 הודעות ומשך את תשומת לבם של כ-3,000 קוראים. החשבון של המיליציה האיסלאמית מוכיח שבמאה ה-21 אף מבצע מהפכני או קיצוני אינם ממלאים את מטרתם בלי שיתפרסמו בתקשורת החברתית, המנוהלת מעמק הסיליקון שבקליפורניה, גם אם סומליה היא אחת המדינות העניות והאנרכיות ביותר בעולם. בראש חשבון הטוויטר של הארגון מופיע תיאורו: "הרקאת אל-שבאב אל מוג'אהידין היא תנועה איסלאמית השולטת בדרום ומרכז סומליה, כחלק ממאבק כלל עולמי לתחיית החליפות האיסלאמית".

אל-שבאב, המקיים קשרים עם אל-קאעדה, נלחם בממשלה הסומלית החלשה שנתמכת על ידי האו"ם ושולט בחלקים גדולים של המדינה. בחודשים האחרונים הוא מנהל מאבק שתחכומו גדל והולך ושולח לתקשורת הודעות הכתובות באנגלית המלוות בתמונות. אחד המסרים שנשלחו היה: "איך אפשר להניח את הנשק כשהאויב משחיז את חרבו כדי לחסל אותנו? אנחנו מתנגדים למשא ומתן שנערך בחסות פלישה". העמוד גם מפרט את נקודת ההשקפה של הארגון על העימות בסומליה. באחד ה"ציוצים" נאמר: "עדכון: ההתקפה של אתמול בלילה על תעבטו ארכה שעה וגרמה למות שלושה חיילים קנייתים".

הארגון מנהל מלחמת מלים נגד קניה מאז פלשו חיילים קנייתים לסומליה לפני חודשיים, ושני הצדדים מחליפים ביניהם איומים בזמן שהחיילים שלהם נלחמים. כחלק ממלחמת המלים הזו פתח דובר צבא קניה, רב סרן עמנואל צ'ירצ'יר, דף שבו הוא מעלה עדכונים על פעולות הצבא. באחד המסרים איים להפציץ אזורים שבהם מרכזים חמורים, שלדבריו מעבירים בעזרתם נשק למורדים. אל-שבאב ענו על כך: "אסטרטגיית הקרבות המוזרה שלך מעוררת דאגה בקרב ארגונים למען זכויות בעלי חיים".

חבר במיליציה האיסלאמית אל-שבאב בסומליה, בשבתצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ