שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
תמיר כהן
תמיר כהן
תמיר כהן
תמיר כהן

חיסול אוסמה בן לאדן? גוגל עשתה את זה. קבלת דרום סודן כחברה ה-193 באו"ם? גוגל עשתה גם את זה. הפגנת המיליון בכיכר תחריר בקהיר? כן, גוגל אחראית גם לזה, כמו גם החזרת חיילי ארצות הברית מעיראק, שיגור המעבורת המאוישת האחרונה לחלל והמחאה החברתית הגלובלית. אם תשאלו את גוגל, היא עשתה את שנת 2011, או לפחות זה מה שמשתקף מהסרטון בן 2:52 דק' שהועלה לרשת לפני ארבעה ימים (כמובן ליוטיוב) וזכה לכמעט שני מיליון צפיות ובטווח הקרוב מאוד יציף את קיר הפייסבוק שלכם.

בסרטון שזכה לשם המחייב "צייטגייסט 2011: סקירת שנה" – ביקשו בגוגל, עם הרבה מודעות עצמית ואפילו לא קורטוב של צניעות, לסכם את האירועים הבולטים שקרו השנה, מהצונאמי ביפאן, דרך ההצפות בברזיל, עשור לאסון התאומים ועד לאביב הערבי. כלל האירועים נסקרים כמובן דרך פלטפורמות גוגל השונות; מגוגל אימג'ס דרך גוגל ארת', יוטיוב וכמובן באמצעות הרשת החברתית גוגל פלוס בניסיון נואש להנשים אותה לפני שגורלה יהיה כגורל אחיותיה הגדולות.

קרדיט: יו-טיוב

אין ספק שלפלטפורמות השונות שסיפקה גוגל היה חלק חשוב בסיקור ובפרסום האירועים ואף בהענקת רוח גבית לכמה מהם, אבל מכאן ועד להצהרה המרומזת "אנחנו עשינו את זה" המרחק עוד רב. עד אז, אפשר ליהנות מהסרטון, שכיאה לגוגל, נערך במקצועיות ונארז באריזה כיפית ומותאמת לדור האינסטנט - כי אם אי אפשר לסכם שנה ב-2:52 דקות, לא שווה להתחיל את השנה הבאה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ