עודד ירון

סקר חדש של חברת NM Incite מבית נילסן מקנזי מגלה למה אנשים מוסיפים חברים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות, ולא פחות חשוב מכך, למה הם נפטרים מהם.

על פי הסקר, שהקיף 1,865 נשאלים בארה"ב, הסיבה המרכזית להוספת חברים היא היכרות בעולם האמיתי: 82% מהנשאלים הוסיפו חברים אותם הם כבר הכירו. גם הסיבה הבאה בתור היתה קשורה לכך: 60% התחברו לחברים של חברים מהעולם האמיתי. בנוסף, הנשאלים סיפרו כי הם מתחברים כדי להגדיל את רשת המכרים העסקיים שלהם (11%), אך גם בשל משיכה פיזית (8%), רצון לצבור חברים (7%) ואיכות התמונה (7%).

הסיבה הנפוצה ביותר לפרידה מחברים בפייסבוק, בעיקר אצל נשים, היא כתיבת הודעות פוגעניות (55%). בנוסף מתברר שההיכרות בעולם האמיתי משחקת תפקיד גם בפרידה מחברים: 41% אמרו כי הם נפרדים מחברים שהם לא מכירים היטב. סיבה נוספת נפוצה, בעיקר אצל גברים, אך מעט לא ברורה, היא שהחברים מנסים להגיד להם משהו (39%). מצד שני גם חברים שאין להם אינטראקציה איתם נוטים להיעלם, או לפחות כך כתבו 20% מהנשאלים.

בנוסף ציינו המשתמשים כי הם משתמשים במדיה החברתית בעיקר לבידור (67%, עם עדיפות לגברים). 64% גם משתמשים ברשת כמוצא ליצירתיות, כאשר הפועל הנכון אמור להיות משתמשות, משום שלדברי החברה בתחום הזה יש עדיפות לנשים. גם משחקים (47%) ומידע על איך לעשות דברים (45%) הם שימוש פופולרי, כמו גם חיפוש אחר קשרים עסקיים (48%) וחיפוש עבודה (28%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ