החברה הישראלית דוחה הטענות כי מכרה ציוד ריגול לאיראן

לדברי חברת התקשורת Allot הציוד אינו משמש לריגול ומודיעין והוא הועבר לאיראן ללא ידיעתה וללא רשותה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

חברת אלוט (Allot) הגיבה הערב (שישי)  לדיווח של סוכנות הידיעות בלומברג לפיו סחרה ביודעין עם איראן, ודחתה את הטענות לפיהן מדובר בציוד לריגול אחר משתמשים. אלוט ביקשה להבהיר כי מוצרי החברה "אינם מיועדים למטרות ריגול ומעקב שבשימוש התעשיות הביטחוניות או הצבאיות. הייעוד העיקרי של מוצרי החברה הינו לבצע אופטימיזציה של תעבורת אינטרנט ברשתות תקשורת עבור חברות וספקי תקשורת ואינטרנט. מוצרי החברה אינם מאפשרים ניתוח או הפקת מידע מתוך תוכן תעבורת האינטרנט".

אלוט הבהירה כי למפיץ בדנמרק לא הייתה רשות להעביר את הטכנולוגיה שלהלאיראן. לדבריה, היא "משווקת את מוצריה באמצעות רשת מפיצים ומשווקיםברחבי העולם, כשלכל מפיץ מוגדר תחום הפצה והוא מורשה למכור את מוצריהחברה רק בטריטוריה המוגדרת לו. מעבר למערכת המגבלות החוזיות, אין לחברהיכולת לפקח על מוצריה לאחר שנשלחו למפיצים, אלא אם המשתמש הסופי יוזם קשרעם החברה".

מהחברה נמסר גם כי היא פועלת בהתאם לחוק הישראלי וחוקים זרים החלים עליה -  מוצרי אלוט אינם מפוקחים על ידי משרדהביטחון הישראלי.

אלוט אמרה מוקדם יותר לבלומברג כי לא היה לה כל ידיעה על כך שהמפיץ הדני,  rantek, מעביר את מכשירי החברה לגורם באיראן. אולם, בדיווח של סוכנות הידיעות נמסרכי שלושה עובדים לשעבר באלוט אמרו כי הדבר היה ידוע בתוך החברה.

בבלומברג הסבירו כי אלוט מכרה ל-rantekמכשירי NetEnforcerהמשמשים למהשמכונה Deep Packet Inspection. מדובר בטכנולוגיה שמסייעת לספקיותאינטרנט להבחין אילו סוגי קבצים עוברים ברשת, ויכולה גם להסתכלבתוך ההודעות המועברות עצמן.

DPIלא משמש בהכרח לריגול אלא לשימושים מסחריים ובעיקר למטרות של שיפורהתעבורה ברשת. עמוס רוזנבוים מחברת אואזיס טכנולוגיות הסביר ל"הארץ" כי  DPIלא משמשת לריגול אחרי גולשים, אלא למה שמכונה "טראפיק שייפינג" -עיצוב תעבורה. כלומר, בזכות המעקב אחר סוגי הקבצים העוברים ברשת, ניתןלבחור ל"חנוק" את התעבורה לתוכנות מסוימות. הטכנולוגיה ספגה ביקורת חריפהבעבר בשל השימוש של ספקיות אינטרנט בה כדי לזהות קבצים של תוכנות שיתוףכמו ביטורנט ולחנוק את התעבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ