אז כמה מיילים שלחתם השנה?

שירות המנתח את כתובת הדואר האלקטרוני האישית יספר לכם למי שלחתם הכי הרבה מיילים, באילו שעות וממי קיבלתם הכי הרבה ספאם

תמיר כהן
תמיר כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמיר כהן
תמיר כהן

לאן שלא תלכו בימים אלה מישהו יסכם עבורכם את השנה. הבוס יציג בפניכם את הישגי החברה והציפיות לשנה הקרובה, מהדורות החדשות יבחרו עבורכם את סיפורי השנה החולפת, המוספים ידרגו את עשרת הדמויות הבולטות ב-2011 ופייסבוק תפרט כמה מביכים היו הסטטוסים שלכם השנה. כל הדברים האלה נחמדים, ואפילו מתבקשים, אבל לא ניתן להפיק מהם תועלת ממשית, פרט לכמה דקות של אסקפיזם טהור. לא כך במקרה של שירות הניתוח השנתי של כלי העבודה שרבים מאיתנו לא יכולים בלעדיו: המייל.

אחת האפליקציות הידידותיות למשתמש והמפורטות ביותר היא Toutapp שלא מצריכה הורדה ובאמצעותה תוכלו לראות את ניתוח תכתובות המייל הפרטי שלכם (כרגע רק ב-Gmail). השירות מפרט עבורכם כמה מיילים שלחתם וקיבלתם, באילו שעות המייל היה הכי פעיל, עם מי אתם מתכתבים הכי הרבה וגם מי שלח לכם הכי הרבה דואר זבל ואיזו מילה חזרה הכי הרבה פעמים בתכתובות שלכם (זה כנראה יהיה FW). זה אולי נראה כבזבוז זמן ומידע שאי אפשר באמת לעשות איתו הרבה, אך האמת היא שפירוט המידע המתקבל מאפשר לנהל את הזמן בצורה טובה יותר.

ממצאי בדיקת הניסיון ב-Toutapp

לצורך ניתוח הדו"ח האישי שלכם, יידרשו ל-Toutapp כמה שעות - תלוי בגודל תיבת הדואר האלקטרוני שלכם. אנו בדקנו תיבת דואר צעירה הכוללת רק כאלף תכתובות והמתנו לא פחות מארבע שעות כדי לקבל את הממצאים. המסקנות מהדו"ח היו כי חודש יוני היה הכי פעיל, התקבלו יותר מיילים מאלה שנשלחו, ושרוב המיילים שנשלחו היו בין השעות 19:00 ל-20:00. מה שהאפליקציה לא חידשה זה כתובות המייל עימן ביצענו הכי הרבה התכתבויות. אם בראש הרשימה שלכם ניצבת פייסבוק, ואתם לא מקבלים תלוש שכר ממארק צוקרברג - כדאי לכם לשנות את הגדרות ההתראות למייל מהרשת החברתית.

אם אתם מחפשים מידע על הדואר האלקטרוני שלכם ואין לכם חשבון Gmail, באוניברסיטת סטנפורד בנו תוכנה המכונה MUSE (Memories Using Email) המנתחת את חשבונות הדואר האלקטרוני האחרים אבל מספקת מידע בסיסי בלבד. את התוכנה תצטרכו להוריד ולהתקין במחשב האישי. בחלק ההדגמה של MUSE מצורף ניתוח המייל של המועמדת הרפובליקאית לנשיאות ב-2008 שרה פיילין שעל פי החוק האמריקאי חויבה לחשוף את תכתובת המייל שלה. לאלה העובדים עם אאוטלוק Topalt Reports מציעה לכם את האפשרות לקבל דו"ח מפורט על חשבון המייל של מייקרוסופט.

על פי פינגדום, חברת ניתוח התוכן שנוסדה בשוודיה, ברחבי העולם כולו נשלחו בשנת 2010 כ-107 טריליון תכתובות דואר אלקטרוני, עלייה של 18% לעומת 2009. מדי יום נשלחים בממוצע בעולם 294 ביליון תכתובות דואר.

ניתוח MUSE לאי-מייל של שרה פיילין. לחצו להגדלה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ