שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד אורון
קרדיט: איתמר רוז
עודד אורון

"חייל" מחזיק בחנוכייה ונשים מושתקות ומוסוות בדרכים שונות מככבים בסרטון חדש שהועלה לאתר יוטיוב ומציג בצורה טרגי-קומית את תופעת הדרת הנשים בישראל.

בסרטון מבקש הצעיר, איתמר רוז, המחופש לחייל של דובר צה"ל, ברכות מוקלטות לחיילים מנשים שהוא פוגש מחוץ לאולם בו מועלה מופע הפסטיגל. התנאי היחיד - כך הוא מסביר להן - הוא שקולן לא ישמע, ולכן עליהן להיעזר בגבר שיעביר את המסר. במקרים אחרים הוא מסכים שישירו, אך מכסה אותן בסדין. רוב הנשים המוצגות משתפות פעולה עם המתיחה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הסיפורים מהארץ לפייסבוק שלכם

יוצרו של הסרטון הצטרף למגיבים לו בעמוד הפייסבוק של "הארץ": "הרעיון היה להמחיש לאן אנחנו עוד עלולים להגיע, ולהראות שהיחס לנשים הוא לא בעיה רק של העולם החרדי, אלא גם של המיינסטריים הישראלי", כתב.

"זה הרבה יותר קל לצאת נגד החרדים כשהם רוצים להדיר נשים מאשר לצאת נגד חובשי הכיפות בצבא, נציגי הציונות הדתית, שלהם אנחנו מרגישים חייבים הרבה יותר כי הם משרתים בהצטיינות בצה"ל".

דובר צה"ל מסר בתגובה לסרטון כי "בניגוד לעולה מן הכתבה הרי שמדובר במתחזה שאינו קשור לצה"ל או לדובר צה"ל, ומדגיש כי הסרטון צולם ללא ידיעת הצבא וללא אישורו. צר לנו כי בחר בהתחזות לחייל על מנת להביע את דעתו ואת מחאתו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ