האקר שטוען כי הוא חבר בקבוצת ההאקרים הסעודית group-xp פרץ לאתר one, אחד מאתרי הספורט המובילים בארץ, והוא מציע פרטים של מאות אלפי ישראלים, שכוללים לפחות בחלקם גם מספרי כרטיסי אשראי. לאחר בדיקה, הודיעו חברות האשראי כי מדובר בבמאות בודדות וכי הקובץ מכיל פרטים החוזרים על עצמם.

גולשים שניסו להגיע הערב לאתר one הופנו להודעה באתר pastebay.com. באותה הודעה מציע ההאקר שמכנה את עצמו 0xOmar לינק לקובץ להורדה שכולל בין היתר רשימות של אזרחים ישראלים ופרטים שונים שלהם, בהם כאמור מספרי כרטיסי אשראי, כתובות, שמות, מספרי טלפונים, מספרי תעודות זהות.

הקובץ להורדה כולל כמה רשימות ובהן פרטיהם עשרות אלפי בני אדם ובהן גם רשימה של 65 "ציונים", כפי שהוא מכנה אותם, שרכשו פריטים מאתר בשם Judaism, בנוסף הוא מציע רשימה של יותר מ-500 בני אדם שתרמו כסף לרבנים ציונים.

לדבריו, קבוצת ההאקרים הווהאבית אליה הוא משתייך פרצה לאתרים ישראלים רבים, בהם משתמשים בכרטיסי האשראי הישראלים באופן קבוע לרכישת מוצרים שונים. המטרה שלהם, לדבריו, היא להגיע למיליון כרטיסי אשראי של ישראלים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

הודעת ההאקר. לחצו להגדלה

"החלטנו לתת לעולם מתנה לשנה החדשה, את המידע של כ-400 אלף ישראלים", הוא כתב.

"מה כיף בשבילנו?", הוסיף, "לצפות ב-400 אלף איש מתאספים מול חברות אשראי ובנקים ישראלים ומתלוננים כי פרטי כרטיסי האשראי שלהם נגנבו. לצפות בבנקים ישראליים גורסים 400 אלף כרטיסי אשראי ומייצרים חדשים (כל כך יקר, הא?). לראות אנשים קונים דברים בשביל עצמם באמצעות כרטיסי האשראי ופוגעים באמינות כרטיסי האשראי הישראליים בכל העולם, כמו כרטיסי אשראי ניגריים".

באתר one הודיעו כי הם בודקים את הנושא. וזמן קצר לאחר מכן שב האתר לפעול כרגיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ