לא, מצנע לא נשדד, רק הפך לפיתיון בעוקץ הניגרי

חבריו ותומכיו של יו"ר העבודה לשעבר התפלאו לקבל ממנו מייל המספר שהוא נשדד בברצלונה וזקוק בדחיפות לכסף. הוא הבהיר שאינו בספרד, ושלא נשדד

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

בעוד המדינה כולה עוסק בפרשת כרטיסי האשראי, מתברר שגם חשבון המייל של יו"ר  מפלגת העבודה לשעבר עמרם מצנע נפרץ אתמול, אבל למטרות שונות. לא מדובר ככל הנראה באירוע הקשור לפריצה שחוללה סערה במדינה אתמול, אלא בעוד אחד מני אלפי הגלגולים של העוקץ הניגרי. גולשים רבים כתבו למצנע בדף הפייסבוק שלו כי קיבלו ממנו מיילים המבקשים סיוע מיידי, מכייוון שהוא נשדד בברצלונה וזקוק בדחיפות לכסף.

"מקווה שההודעה מגיעה אליך בסדר, צר לי שלא הודעתי לך על הביקור הדחוף בברצלונה, ספרד. אני רק חייב לספר לך על הצרה הנוכחית שלי. הכל היה בסדר עד שנשדדתי בדרך למלון. לא נפגעתי אבל איבדתי את כל הכסף, את כרטיסי האשראי, את הטלפון ואת התיק בשוד", נכתב בהודעה באנגלית. לאחר מכן כותב המתחזה כי הוא כבר חסם את כרטיסי האשראי ופנה לשגרירות. כמובן שהודעה מסתיימת בבקשה לשלוח כסף בדחיפות לחשבון ווסטרן יוניון.

עידו כהן, אחד מהגולשים לא רק דיווח על האירוע למצנע , אלא גם יצר עוקץ משלו ליוצר העוקץ הניגרי. "הרמתי אתר קטן עם קובץ PHP שרושם לקובץ את ה IP של כל מי שנכנס אליו וגם מפנה אותו לקישור Rickrolling", סיפר לאתר חורים ברשת. לאחר מכן שלח לפורץ המקורי מייל ובו סיפר לו כי שלח לו 1400 יורו, שאת הפרטים לקבלתם יוכל לראות באותו האתר שיצר. המלכודת הספיקה כדי לקבל את כתובת ה-IP מבריטניה ולגלות שהוא נכנ מטלפון בלקברי (כהן ציין שייתכן שהכתובת אינה הכתובת הישירה של הבחור).

מצנע עצמו הודה לכל המתעניינים והמזהירים בסטטוס שפרסם בפייסבוק. "שלום לכולם,תודה על ההתעניינות.אכן המייל שלי נפרץ. לצערי אני לא בברצלונה, ולשמחתי הכל בסדר וניתן להשמיע צפירת הרגעה. בברכה מצנע".

הרמת כוסית במטה מצנעצילום: פריד חגי

    תגובות

    הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
    בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ