גוגל עברה על חוקיה, והענישה את עצמה

בחודשיים הקרובים הדפדפן כרום של גוגל לא יופיע במנוע של גוגל בחיפושים אחר המלים "דפדפן", "כרום", ואפילו לא "דפדפן כרום"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

גוגל הורידה באופן משמעותי את מיקומו של כרום, הדפדפן שלה, בתוצאות החיפוש של המנוע שלה עצמה, ובכך הענישה את עצמה על כך שעברה על החוקים שלה. בחודשיים הקרובים, לא תוכלו למצוא את הדפדפן כרום בתוצאות של חיפוש בגוגל של מחרוזות החיפוש "דפדפן", "כרום" ואפילו "דפדפן כרום".

גוגל עברה על חוקיה שלה, לאחר ששכרה חברה בשם Essence Digital לקדם את דפדפן כרום באמצעות שורה של פרסומות וידיאו, שעסקו בעסקים קטנים שהצליחו תודות לפעילותם ברשת. הסרטונים הופצו בעזרת חברת Unruly Media שגייסה בלוגרים שהעלו את הסרטון, ובמספר מקרים גם הוסיפו לו טקסט, שכלל לעיתים גם גילוי נאות לפיו הפוסטים מומנו על ידי גוגל. לפחות באחד המקרים הבלוגר קישר ישירות לכרום של גוגל.

כאמור, הדבר עובר על החוקים של גוגל עצמה בנוגע לקידום בתשלום של לינקים בתוצאות החיפוש, ועל כן היא הענישה את עצמה. מאט קאטס, ראש הצוות למלחמה בספאם בגוגל הסביר כי "למרות שמצאנו רק פוסט אחד שממש מקשר לדף של גוגל כרום, זו עדיין הפרה של הנחיות האיכות שלנו".

הוא הסביר כי בתגובה הוחלט להוריד באופן ידני את www.google.com/chrome בתוצאות החיפוש למשך לפחות 60 יום. עוד ציין כי לאחר מכן מישהו בחטיבת כרום יצטרך להגיש מחדש בקשה שתציג כיצד פתרו את הבעיות, זאת כדי שההורדה הידנית תיפסק.

בחיפוש שבוצע על ידי הגרדיאן, בחיפוש אחר המילה browser (דפדפן) כרום לא הופיע ב-10 התוצאות הראשונות, זאת למרות שהתוצאה הופיעה במודעות הממומנות (בפרסומות בצד). וכך גם ב-50 התוצאות הראשונות.

אריק שמידט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ